Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nový iPad všechny překvapil. V tom nejhorším slova smyslu

Marek Jedinák

Marek Jedinák

13. 3. 2012

iPad2 včetně Smart CoveruNový iPad totiž vypadá úplně stejně jako jeho předchozí modelová řada a z hlediska svého vzhledu se od něj nedá rozeznat. Jedinou výhodou je zase pouze o něco výkonnější hardware a pár softwarových vychytávek.

Nový iPad vypadá úplně stejně jako jeho předchůdce zdroj: Apple.com

Po nepříliš pěkném překvapení z konce minulého roku, kdy se namísto očekávaného iPhonu 5 objevila v podstatě pouze hardwarově převrtaná čtyřka obohacená o softwarovou vychytávku Siri, všichni hipsteři a fanoušci Applu se ve skrytu duše modlili za symbolickou záplatu.

Tou se měl stát předpokládaný iPad 3.

Nástupce Steva Jobse, Tim Cook, však představil zatím pouze bezejmenného nástupce iPadu 2. Oficiálně nazývaném jednoduše nový iPad. Ten vypadá úplně stejně jako jeho předchůdce. Předchozí jablíčkový tablet byl samozřejmě špičkou, i z hlediska designu, avšak u technologického leadera se přeci jen očekává definice nových standardů, nikoli neustálé obšlehávání předchozích generací.

Podívejte se na VIDEO: Je iPad 2 od Applu pouhý „kundolap“?

Spekulace očekávající přítomnost Retina displeje s rozlišením 2 048 x 1 536 pixelů se ukázaly jako pravdivé. Díky nové obrazovce se také až téměř o 50 % zlepší sytost barev. Klasikou je pak možnost natáčet videa v HD kvalitě.

Tablet pohání procesor A5X s čtyřjádrovou grafikou, vzhledem k přítomnosti výkonnějšího akumulátoru zůstává výdrž baterie přibližně stejná, tedy někde v rovině deseti hodin běžného provozu.

Cena pro Českou republiku ještě nebyla definitivně stanovena, ale s nejvyšší pravděpodobností bude o něco vyšší než ve Spojených státech. Přibližně 12 tisíc korun za 16 Gb verzi s wi-fi a 15 tisíc korun za verzi vybavenou stejnou pamětí, ale také funkcí 3G.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový iPad všechny překvapil. V tom nejhorším slova smyslu

Hide picture