Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nový leader v oblasti Androidu? Třída Xperia se již brzy rozroste.

Redakce

Redakce

16. 2. 2011

Dva nové přírůstky v rodině smartphonů Xperia budou již brzy venku a přinesou několik velmi zajímavých novinek. Těšit se můžeme na kravaťáka pro manažery a elegantního parťáka do nepohody

Černá varianta Xperie Pro Zdroj: sonyericsson.com

Sony Ericsson 13. února na veletrhu v Barceloně představil dva dlouho očekávané modely řady Xperia. Telefony poběží na Androidu 2.3 Gingerbread, na kterém již firma Google dolaďuje poslední chybičky. Ohlášeny jsou dva modely, a to pracovní Xperia Pro a spíše na hudbu a zábavu zaměřená Xperia Neo.

Sám ředitel marketingu Steve Walker uvedl: „Chceme se stát leaderem v oblasti Androidu a s novými modely smartphonů nyní nabízíme vynikající volbu pro zákazníky. Tyto nejnovější přístroje kombinují pokročilý design s nejmodernějšími technologiemi společnosti Sony.“

Xperia Pro

Telefon určený především pro pracovně vytíženější zákazníky. Xperia Pro poskytuje například bezpečnou synchronizaci s e-mailem, kalendářem a kontakty. Velmi příjemnou záležitostí je integrovaný Office Suite, díky němuž může uživatel otvírat veškeré dokumenty a rovnou s nimi pracovat.

Qwerty klávesnici ocení nejen vrcholoví manažeři Zdroj: sonyericsson.com

Telefon se bude pyšnit 3,7“ velkým kapacitním dotykovým displejem, který má rozlišení 854 x 480 pixelů a je odolný proti poškrábání. Obsahovat bude také Bravia Engine, jehož hlavní přednost má spočívat především v lepší čitelnosti obrazovky na slunci. Vzhledem k roli kancelářského pomocníka samozřejmě nesmí telefonu chybět qwerty klávesnice. Přestože jde o manažerský typ telefonu, měl by nabídnout mimo jiné kvalitní fotoaparát, protože obsahuje nový typ snímače Exmor R, který pořizuje velmi kvalitní fotky, je schopen natáčet videa v HD kvalitě a díky integrovanému konektoru HDMI lze telefon připojit i k televizi a pochlubit se přátelům novými videi či fotografiemi.

Xperia neo má ladná záda Zdroj: sonyericsson.cz

Tato vychytávka je pro oba telefony společná a ve spolupráci s nejnovějším androidem by mělo jít o velmi silnou zbraň. Předpokládá se, že v telefonu potepe 1 000 MHz procesor Scorpion s 512 MB paměti RAM, ale zatím jde pouze o nepodložené informace.

Xperii Pro můžeme očekávat na konci druhého čtvrtletí tohoto roku v černé, červené a stříbrné barvě.

Xperia Neo

Tento telefon je určen především mladší generaci, očekávat tedy můžeme větší zaměření na zábavu. Xperia Neo má čistý design, který je navržen podle nejnovějších trendů a skvěle padne do ruky, zvláště při pořizování videa a fotografií, což bývá u některých telefonů problém. Stejně jako Xperia Pro nabídne display s Bravia Enginem, zcela identický ve všech technických parametrech. Jediným rozdílem bude zřejmě menší podpora dokumentů a dalších kancelářských potřeb zároveň a absence výsuvné qwerty klávesnice. To na druhou stranu slibuje mnohem kompaktnější rozměry telefonu a především nižší hmotnost. Z hlediska výkonu bude telefon osazen 1 000 MHz procesorem Scorpion a 512 MB paměti RAM. Narozdíl od výše zmiňovaného bratříčka je v tomto případě technické vybavení potvrzeno výrobcem.

Xperia Neo bude více zaměřená na multimédia Zdroj: sonyericsson.com

Na Neo se fandové Sony Ericssonu mohou těšit na konci prvního čtvrtletí tohoto roku v modré, červené a stříbrné barvě. Jakou barvu byste zvolili právě vy?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový leader v oblasti Androidu? Třída Xperia se již brzy rozroste.

Hide picture