Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nudí vás Valentýn? Vyměňte ho za Mezinárodní den darování knihy

Svátek zamilovaných již po staletí připadá na 14. února. Někdo jej tráví se svou láskou, někdo raději sám u televize s pizzou a vínem. Je však ještě další způsob, jak tento den prožít. Oslavit ho v duchu Mezinárodního dne darování knihy!

OBR: Valentýn

Den svatého Valentýna nyní nahrazuje Mezinárodní den darování knihy! Zdroj: http://cz.forwallpaper.com/

Pro ty, kteří o Mezinárodním dni darování knihy (The International book giving day) ještě neslyšeli, o něm přinášíme několik informací. Tento svátek se oslavuje na celém světě a jeho posláním je darovat knihu. Tím se podpoří vztah dětí ke čtení. Darovat čokoládu či kytici je sice milé, ale dlouhodobý užitek to nepřinese.

Knihy na druhou stranu vydrží mnohem déle než bonboniéra a přinesou jistě více radosti. Poprvé se oslavy tohoto dne uskutečnily v roce 2012. Již od počátku se jedná se o stoprocentně dobrovolnou iniciativu zaměřenou na zvýšení zájmu dětí o knihy. Zaměřuje se na podporu čtenářů na celém světě.

Většina dětí v rozvojových zemích nemá vlastní knihy a dokonce i ve Velké Británii jedna třetina dětí knihy nevlastní. Den 14. února tak není pouze dnem slavení lásky k druhé osobě, ale dnem sdílení lásky ke knihám.

OBR: Logo akce

Darujte knihu a darujte radost!

Zapojit se může každý – hned Vám řekneme jak na to:

  1. Darujte knihu svému dítěti nebo kamarádovi. Nezáleží na tom, zda bude nová či stará.
  2. Zanechte knihu v čekárně u lékaře. Doporučujeme něco zábavného, aby děti zapomněly na to, co je čeká za dveřmi čekárny.
  3. Dalším způsobem je naplnit krabici knihami a darovat ji některé z charitativních organizací. Například dětské domovy takto získávají nové kousky.

V loňském roce se do této akce zapojilo přes třicet zemí. Je velice uspokojující, že se připojila i Česká republika. Letos připadl svátek na sobotu a spousta knihoven na svých stránkách vybízí k darování knih do charitativního bazaru.

Své příspěvky můžete dávat již nyní. Ať se jedná o Prahu, Beroun, Žatec, Mladou Boleslav, Chomutov nebo mnohá další města, cíl je společný: darovat knihu a darovat tím i radost.

FANZINE.cz je zde pro vás jako takový malý zdroj inspirace. Nabízíme mnoho recenzí na zajímavé a poutavé knihy, které jistě potěší mnoho nových i stálých čtenářů a knihomolů. Přejeme příjemně strávené chvíle s knihou v ruce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nudí vás Valentýn? Vyměňte ho za Mezinárodní den darování knihy

Hide picture