Menu
FANZINE.cz
České komiksy

Objevte jedinečný česko-slovenský komiksový label GoreCandy

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

26. 5. 2014

GoryCandy Comics vznikl roku 2012 a je jedním z mála tuzemských labelů, které se specializují na komiks. Podívali jsme se na něj blíže a odhalili jsme pro čtenáře, jak celý label vznikl. Podívejte se také na projekty, které spadají pod jeho křídla.uvodni: Martin Krajcovic: Isaac Stab
Komiksový label GoreCandy Comics založili dva bývalí spolužáci, Andrej Boroň a Martin Krajčovič. Dlouho spolu sdíleli zájem o komiks a i když se jejich cesty na čas rozešly směrem k nezávislým projektům, nakonec se dali znovu dohromady  a založili vlastní komiksovou značku.

Na čem pracují a co mají za sebou

Počátky jejich prvního projektu se datují až do roku 2008, kdy byl napsán experimentální příběh o Isaacu Stabovi. Z experimentu se ale po dlouhém úsilí stal plnohodnotný komiks a skutečně násilný charakter Isaaca Staba, který hledá pravou lásku, se stal startovní čárou celého GoreCandy.

Koncem roku 2013 se objevil zajímavý charakter Humster, který se stal později základem pro zcela nový komiks s názvem The Defectors. To je zatím ale jen plán do budoucna, jak se samotný komiks vyvíjí můžete sledovat na webových stránkách.

Jejich dosud největším dílem jsou ale bezpochyby Hungry Souls. Svět je ovládán církví, která ale není taková jak ji známe. Nikomu nic nenutí a naopak chrání všechny věřící (bez ohledu na to v co věří) před stvůrami pekla, které si bohulibě běhají po světě.

Webovky skrývají nejedno překvapení

GoreCandy má samozřejmě vlastní server, který určitě stojí za důkladné probádání. Ke všem projektům najdete výstižné shrnuté děje, ukázky, ale i plno dalších informací. Například videa, jak vypadala tvorba samotného komiksu, popis technik, které se používají k tvorbě komiksu a mnoho dalšího.

I když se stránky mohou zpočátku zdát trochu nepřehledné, je lehké si na ně rychle zvyknout a proklikat se ke všem zajímavým informacím. Dostupná je pouze anglická verze stránek, ale to je hlavně plus a známka toho, že GoreCandy zdaleka nepomýšlí jen na tuzemský trh.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Objevte jedinečný česko-slovenský komiksový label GoreCandy

Hide picture