Menu
FANZINE.cz
Literatura

Oblíbená kojotka Mercy Thompsonová musí vrátit knihu. Neznudí ani popáté

Redakce

Redakce

17. 6. 2011

Patricia Briggs: Stříbrná relikvieJe až neuvěřitelné, kolik různých fanoušků si dokázala Patricia Briggs získat svou sérií o americké ženě, která se mění v kojota, spí s vlkodlaky a řeší nadpřirozená trable. I pátý díl, Stříbrná relikvie, by se měl dát číst samostatně.

Patricia Briggs: Stříbrná relikvie (obálka)

„Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou,“ tvrdí česká anotace Stříbrné relikvie, páté knihy od americké spisovatelky Patricie Briggs. Poté, co se ve čtvrtém svazku Zkřížené hnáty zase na chvíli ustálila situace s vampýry, má dle všeho hlavní hrdinka na chvíli pauzu. Do chvíle, kdy se vrátí zápletka z Železného polibku, v němž musela Mercy řešit vraždy ve spojitosti s fae, mocnými magickými bytostmi její verze Ameriky.

Kojotí dáma Mercedes Thompsonová dokáže díky nevídané vyváženosti akčního děje, detektivních prvků, fantasy světa a romantického nádechu uspokojit široké spektrum čtenářů, jak ženského, tak mužského pohlaví – a navíc se všechny knihy Patricie Briggs dají číst samostatně, bez přílišné nutnosti znát předchozí svazky. I Stříbrná relikvie by měla dostát kvalitě předchozích, ačkoli zlí zahraniční jazykové tvrdí, že tentokrát romantická stránka knihy mírně převládne nad tou akčnější. Hlavní hrdinka se stále úplně nevyrovnala se svým znásilněním, s Adamem, vůdcem místní vlkodlačí smečky, je si stále bližší a bližší a své problémy by měl mít i Samuel, poslední vrchol romantického trojúhelníku. (I když ten už naštěstí hlavní hrdinka vyřešila.)

Stříbrná relikvie od Patricie Briggs vychází v polovině června v nakladatelství Fantom Print s tradiční obálkou Daniela Dos Santose a překladem Kateřiny Niklové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oblíbená kojotka Mercy Thompsonová musí vrátit knihu. Neznudí ani popáté

Hide picture