Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Angry Birds se pyšní 200 miliony aktivními hráči. Brzy vyjdou další

Jan Perlík

Jan Perlík

11. 10. 2012

Hra Angry Birds je známá snad všude. Trhák, který vytvořila finská společnost Rovio Mobile, se těší velkému zájmu aktivních hráčů; hraje ji neuvěřitelných 200 milionů lidí po celém světě.

Angry Birds neustále sklízí úspěchy a počet hráčů se zvyšuje Zdroj: Rovio

Ve hře Angry Birds se snaží ptáci získávat zpět svá vejce, která byla odcizena zelenými prasaty. Pomocí praku, jimiž se ptáci vystřelují, se hráči snaží zasáhnout prasata, aby je zneškodnili. V případě, že se jim to podaří, mají svá vejce zpět.

Hra byla vydána v prosinci roku 2009 na operační systém iOS pro Apple. Rozšířila se na Android a Symbian. Majitelé mobilních telefonů z ní udělali velký hit. Velmi brzy byla oblíbeným a nuceným doplňkem jejich mobilních mazlíčků.

Čtěte také: Tekken Tag Tournament 2 čeká update obsahující mimo jiné i tři nové postavy

V letošním roce společnost Rovio Mobile oznámila, že Angry Birds dosáhly více než miliardy stažení. Tak velkou základnou se všechny společnosti pyšnit nemohou. Rovio Mobile má pochopitelně radost. A proč by ne, Angry Birds si denně zahraje 20 až 30 milionů hráčů. V průběhu měsíce je jich průměrně 200 milionů.

Tento týden jsme vás také informovali o tom, že Angry Birds se ke dni 8. listopadu rozšíří o další kousek – Angry Birds: Star Wars.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angry Birds se pyšní 200 miliony aktivními hráči. Brzy vyjdou další

Hide picture