Menu
FANZINE.cz
Technologie

Oculus Rift jsou 3D brýle, které se chystají změnit herní svět

Jan Hnilica

Jan Hnilica

18. 10. 2012

Revoluce v hraní 3D her je možná blíž, než si kdokoli z nás dokáže představit. Headset Occulus Rift přinese zážitek z hraní, po kterém jste vždy toužili.

oculus rift 3d bryle

Prototyp 3D brýlí Oculus Rift Zdroj: technabob.com

To vše alespoň podle slov tvůrců nových brýlí. My však raději zůstaňme pevně na zemi. Čas od času se v minulosti obejvila radostná zvěst, že se k nám valí revoluční 3D brýle pro virtuální realitu. Prvotní nadšené reakce poté velmi rychle utichly.

Nepřehlédněte: Budík ve tvaru bomby vás zaručeně probere. Můžete ho ale včas odjistit

Před časem se na Kickstarteru objevil projekt, jehož hlavním úkolem bylo vybrat obnos k výrobě dostatečného počtu vývojářských balíčků, které by se poté distribuovaly samotným tvůrcům. Tedy těm, kteří by projevili zájem o tvorbu her s využitím Oculus Rift. Na to vše se mělo vybrat  minimálně $250.000. Nakonec se mezi nadšenci posbíralo téměř dva a půl milionu.

Největšími klady a hlavními taháky, které by měly nové brýle přinést, jsou obrovký záběr pohledu (field of view), rychlá odezva na otáčení hlavy a displej s rozlišením 1280×800, tedy 640×400 na každé oko.

Čeká na hráče skvělý zážitek, nebo migréna? Zdroj: geeksamsh.com

Doom 3 se stal první hrou, která se s Oculus Rift plně snáší. A to především z toho důvodu, že John Carmack se netají svým entuziasmem pro zmíněný hardware. Své nadšení neskrývá ani Gabe Newell z Valve.

Nepřehlédněte VIDEO: Turret z Portalu 2 vám posvítí na stůl. Hračka dokonce mluví

Kvalitní hardware potřebuje stejně kvalitní software. To je také jedním z důvodů, proč se  dev kity nabízejí vývojářům. Především na jejich zájmu bude viset úspěch těchto brýlí.

Ukazatelem úspěšnosti by mohl představovat 12. prosinec. Ten den vychází nezávislá robotí multiplayerovka Hawken i s podporou brýlí Oculus.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oculus Rift jsou 3D brýle, které se chystají změnit herní svět

Hide picture