Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Od soumraku do úsvitu se dočká seriálového zpracování

Jan Uhlík

Jan Uhlík

19. 11. 2013

Od soumraku do úsvitu

Robert Rodriguez se rozhodl pro seriálové zpracování jednoho ze svých nejlepších děl. Na rozdíl od jiných seriálových zvěstí, založených na jeho filmech, je Od soumraku do úsvitu stoprocentní záležitostí.

Od soumraku do úsvitu

Tarantino a Clooney v roli bratrů. Zdroj: Distributor

Film Od soumraku do úsvitu vstoupil na filmová plátna v roce 1996 a sklidil velké množství cen a skvělé kritiky. Za zmínku stojí například dvě prvenství na Saturn Awards v kategorii nejlepší horor a nejlepší herec (George Clooney) nebo ocenění na Silver Screem Awards, které si převzal sám Robert Rodriguez. Snímek se svým úspěchem, zpracováním a originální zápletkou zařadil mezi hororové klasiky.

Zmíněný úspěch je hnacím motorem pro Rodrigueze a jeho tým k návratu v seriálovém zpracování. Hlavní dějová linie se od té filmové lišit nebude. „Jestli je film povídkou, tak seriál bude novelou,“ řekl Rodriguez v rozhovoru. Plánuje rozvést osobnosti charakterů a přidat několik málo postav pro okořenění příběhu. Bohužel pro nás už neuvidíme v hlavních rolích bratrů Geckových Quentina Tarantina a George Clooneyho.

Setha Gecka si zahraje D. J. Cotrona (G.I. Joe: Odveta) a Zane Holtz (NCIS, CSI) se zhostí role jeho násilnického mladšího bratra Richarda Gecka. Další se v seriálu objeví Don Johnson (Nespoutaný Django) v roli šerifa Earla McGrawa, který se vydá se svým partnerem Freddiem Gonzalesem, kterého si zahraje Jesse Garcia (Zákon gangu), na hon za spravedlností.

Od soumraku do úsvitu 2

Kdo by čekal hordu upíru ve strip klubu? Zdroj: Distributor

Datum premiéry není ani přibližně zatím znám. Rodriguez je z projektu velice nadšený a je možné, že se první díl objeví dříve, než bychom mohli očekávat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Od soumraku do úsvitu se dočká seriálového zpracování

Hide picture