Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Odhalte Svět ledu a ohně, dějiny Her o trůny, i jiné lednové novinky

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

8. 1. 2015

Knižním novinkám ledna 2015 jednoznačně kraluje ilustrovaná verze Světu ledu a ohně od G.R.R. Martina. Mladší nadšenci pak jistě ocení závěr úspěšné série Elyonova země. Mrkněte na to s námi.

To, co je Silmarilion pro svět Pána prstenů, je tenhle kousek pro fanoušky Her o trůny zdroj: obal

To, co je Silmarilion pro svět Pána prstenů, je tenhle kousek pro Hry o trůny. Zdroj: obálka knihy.

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 6 – Město nebeského ohně

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musejí spojit proti největší hrozbě – Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad lovců stínů.

Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Nic na tomto světě nemůže Sebastiana porazit, jedině…

Vydává nakladatelství Knižní klub 9. ledna 2015.

Patrick Carman: Elyonova země – Hvězdný poutník

Elyonova země: Hvězdný poutník

Zdroj: knižní obálka.

Závěrečný díl světového fantasy bestselleru! Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství.

Dlouhá plavba zavedla Alexu a její přátele k pěti kamenným sloupům. Musí odhalit další tajemství a čelit mocným magickým silám. Zlo se nehodlá vzdát a ničí domovy nových přátel.

Alexa riskuje vše, aby našla smysl života, cestu domů a skoncovala se zlem jednou provždy.

Vydává nakladatelství Fragment 21. ledna 2015.

Michaela Burdová: Volání sirény – Pomsta

Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muži. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří.

Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval a kterému Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá? Dívka se začne zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti a brzy zjišťuje, že jí jde o život.

Vydává nakladatelství Fragment 21. ledna 2015.

Jonska misePatrick O´Brian: Jónská mise

Kapitán lodí britského královského námořnictva Jack Aubrey a jeho přítel Stephen Maturin mají za úkol připojit se k blokádě Toulonu. Admirál velící blokádě posílá Stephena na španělské pobřeží, aby domluvil tajnou schůzku s francouzskými roajalisty, zatímco Jack je poslán do Barky, aby tam dopravil dary pro pašu. Kvůli nepřízni počasí však francouzská flotila uniká. Jack dostává rozkaz plout se Surprise do Jónského moře…  

Vydává nakladatelství Talpress 9.ledna 2015.

George R. R. Martin: Svět ledu a ohně

Tato nádherně ilustrovaná kniha obsahující více jak 170 barevných maleb nabízí vyčerpávající vylíčení historie Sedmi království, včetně všech dějinných zvratů, vzrušujících bitev, hořkého soupeření a odvážných povstání, které předcházely událostem Písně ledu a ohně a televizního hitu HBO Hra o trůny. George R. R. Martin se o její psaní podělil s Eliou M. Garcíou, jr. a Lindou Antonssonovou, zakladateli fanouškovské stránky Westeros.org.

Vydává nakladatelství Talpress v lednu 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odhalte Svět ledu a ohně, dějiny Her o trůny, i jiné lednové novinky

Hide picture