Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Origin od EA má bezpečnostní problém. Jde přes něj napadnout cizí PC

Martin Kubal

Martin Kubal

21. 3. 2013

EA se asi problémů nezbaví. Ještě neodezněl průšvih se spuštěním SimCity a už má na krku další problém. Na konferenci Black Hat byla odhalena bezpečnostní díra v programu Origin, která umožňuje na cizím PC spustit škodlivý kód.

DDoS není nehoda ani náhoda, ale cílený útok na server. Zdroj: sxc.hu

Hackeři mohou napadnout cizí počítač kvůli chybě v Origin. Zdroj: sxc.hu

Na chybu upozornili vývojáři na konferenci Black Hat v Amsterodamu. Názornou ukázkou předvedli, že je možné nahrát do cizího počítače malware, stačilo k tomu pouze kliknout na daný odkaz. A právě v adresách a odkazech spočívá chyba, která se vyskytuje jak na PC, tak na Mac platformě.

EA používá namísto tradičních odkazů http://…“své vlastní“ origin://…, jež sice umožňují plynulé přecházení mezi stránkami a některé další funkce, které by jinak nebylo možné zprovoznit, ale také obsahují bezpečnostní chybu. EA tvrdí, že musí tyto linky používat, aby vše fungovalo. Bezpečnostní expert z AVG Technologies Michael McKinnon poukázal na to, že EA nevěnovala dostatečnou pozornost bezpečnosti.

Oficiálně EA prohlásila, že na této a jiných podobných hypotetických chybách neustále pracuje a vylepšuje bezpečnost svých produktů.

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Origin od EA má bezpečnostní problém. Jde přes něj napadnout cizí PC

Hide picture