Menu
FANZINE.cz
Deskové a karetní hry

Osadníci z Katanu získali nový luxusní vzhled. Trumfne originál?

Petra Vlková

Petra Vlková

4. 10. 2011

Osadníci z Katanu se za patnáct let své existence natolik vryli do širokého povědomí veřejnosti, že není divu, že výrobci deskovku neustále inovují. Avšak i takhle to může dopadnout, když se o totéž pokusí fanoušek.

Osadníci z Katanu v dřevěném provedení, Zdroj: m.kotaku.com

Osadníci z Katanu se těší velké oblibě nejen v České republice: u nás získali titul Hra roku české veřejnosti v roce 2004, o rok později obdobný v Německu a ještě jeden od německé kritiky. V Čechách vděčí za svou existenci společnosti Albi, která se postarala i o několik dalších verzí a rozšíření, například Námořníci, Města a rytíři či Kupci a barbaři. To vše a další patří mezi ty klasické a oficiální verze.

Klasická verze Osadníků od Albi, Zdroj: modernihry.cz

Pokud by se však hráč nespokojil s tradičním plastovým a kartónovým materiálem, má teď možnost pořídit si speciální dřevěné vydání. Jistý Shandy ze San Franciska se rozhodl skloubit své dvě vášně a s pomocí laseru vyřezal ze dřeva precizně a luxusně působící hrací desku. V rámci svého projektu Boardcrafting tak vytvořil novou neoficiální verzi, jež má stejnýcíl jako ty oficiální – nedopustit zevšednění hry.

Luxusní inovace od fanouška, Zdroj: m.kotaku.com

Nelze hovořit o plné náhražce, hráči se tak či tak bez klasických karet a dalších částí neobejdou. Každopádně však klobouk dolů před autorovou nápaditostí a umem.

Čemupak dát přednost? Ruční práci a honosně vyhlížející dřevěné verzi, nebo té tradiční, avšak barevnější a názornější? Toť otázka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Osadníci z Katanu získali nový luxusní vzhled. Trumfne originál?

Hide picture