Menu
FANZINE.cz
Komiks

8 nejznámějších postav, za kterými stojí superhrdinské týmy

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

20. 5. 2013

Bryan Hitch:UltimatesJednotliví superhrdinové mohou být až smrtelně nebezpeční. Ale pozvat jich několik a složit z nich tým, to je jejich pravá síla. Bez pořádného vedení by se každý vrátil zpátky k tomu svému a pravděpodobně zběhl. Které charaktery drží různé skupiny pohromadě?

Cyclops

Mutanti svou komunitu vybavili bojovým týmem už pradávno. A prakticky od počátku moderních X-menů byl jejich vůdcem Scott Summers. Jeho psychika nebyla vždy tou nejvyrovnanější, ale jak po boku Jean Greayové, tak s Emmou Frost stojí v čele mutantského super-týmu a udělá pro svou komunitu cokoliv.

Magneto

To by ale nebyla žádná sranda, kdyby utlačovaní mutanti neměli i odboj. Eric byl od počátků nejen jedním z nejmocnějších, ale i nejzanícenějších odpůrců soužití jeho nadřazené rasy a homo sapiens. Absolutní přesvědčení o své pravdě a jeho charisma přetáhly nejednu ubohou duši na stranu relativního zla.

obálka Steve Epting: Captain America Omnibus #2Captain America

Dokonalý voják s nejvyspělejším taktickým myšlením jakého je možno dosáhnout. I když se nemusí po rozmražení cítit zrovna jako doma, pořád je prvním super-vojákem a veteránem druhé světové války. Polovina jeho práce je držet tým Avengers pohromadě, například osobně zpacifikovat Hulka, a potom vést celistvý tým do boje.

Superman

Liga spravedlnosti je složena z jednotlivců, kteří si většinou jedou hlavně to svoje. Jasně, mají parádní základnu a schůzky na Měsíci, ale i tak… zkuste poroučet Batmanovi. Přes všechna tato fakta je Superman pořád duchem a tělem týmu, jeho osobnost je prodchnuta tím, co od Ligy veřejnost čeká.

Kromě toho, že sám vybojuje většinu bitev za Zemi v různých galaxiích.

Batman

Jak už bylo zmíněno, těžko přijímá rozkazy. Ne nadarmo je nejlepším detektivem široko daleko, a po začátku s dvoučlennými týmy se rozhodl pro trochu větší projekt. Outsiders jsou zajímavou směsí a i když jim nechybí schopnosti, spolupráce a komunikace je jejich hodně špatnou stránkou.

Dotahování misí dokonce leží prakticky jen v plánech jejich vůdce.

Nick Fury

Sestavování obranných, útočných nebo špionážních týmů super-lidí se stalo jeho životem. Jako ostřílený válečný veterán nemá problémy s vedením celých armádních flotil, ale nebrání se ani malým utajených operacím. Často nemá totiž na výběr. Prakticky vždy ale za ním stojí tým odhodlaných jedinců, kteří ho následují až na smrt.

Vůdčí typ tělem, i duchem. Taky musí mít praxi, protože nové týmy skládá každý druhý víkend jako koníček.

The Hood

Parker Robbinson se neměl v životě zrovna nejlépe.  Hrál si často s ohněm, asi proto ho jako dítě nadchla bitva mezi Electrou a Daredevilem. Své kriminální impérium vybudoval od základů a nezlomnost jeho přesvědčení je neodolatelně přitažlivá pro všechny kriminální živly.

Tak trochu tajemný, doslova s démonem v těle, ideální vůdce odpadlíků a ztroskotanců.

Jim Lee:TaskmasterTaskmaster

Nevím, jak moc je pro čtenáře tenhle týpek známý. Jeho schopností jsou fotografické reflexy, prostě si pamatuje a automaticky ovládá jakýkoliv druh boje nebo jiné manuální činnosti, kterou kdy viděl.

Jako takový je samozřejmě vyhledávaným mistrem pro vedení tréninkových kampů, ať už jde o boj nablízko, ovládání prakticky jakékoli zbraně, nebo třeba kung-fu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 nejznámějších postav, za kterými stojí superhrdinské týmy

Hide picture