Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Osmý AkiCon. Setkání fandů mangy a anime se neslo v rytmu japonské hudby

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

25. 11. 2011

FOTO: Soutěžící Costplaye!Reportáž!Uplynulý víkend se obyvatelé Chodova opět nestačili divit, ulice okolo KC Zahrada zaplavili podivně odění šílenci. Nejednalo se však o blížící se apokalypsu, ale o osmý ročník srazu přátel anime a mangy AkiCon. Co nového přinesl ročník pod heslem Co Japonec, to muzikant, vám přinášíme v reportáži.

FOTO: Soutěžící Cosplaye

Soutěžící Cosplaye na AkiConu 2011 autor: edison23

Cesta na AkiCon vedla, jako již několikrát, do KC Zahrada na Chodově. I pro návštěvníka, který se pro tuto akci letos rozhodl poprvé, nebylo nalezení kulturního centra žádným problémem, stačilo sledovat ty podivně oděné skupinky bláznů, které se trousily již od metra. Před kulturním centrem však čekala na příchozí trochu nepříjemná věc, fronta jako na banány. Ač pořadatelé inzerovali program již od sobotní 10. hodiny ranní, v těchto chvílích se teprve začalo pozvolna pouštět do prostor kulturního centra.

Přečtěte si také reportáž z letošního FanCity

Kvůli tomuto pozdržení se poté posouval celý denní program, což vyvolávalo trochu zmatky. Je to však jediné, co se dá pořadatelům vytknout. Po vpuštění vyfasoval každý návštěvník identifikační kartičku, program a nezbytný památeční odznáček do sbírky. A poté už hurá do akce. Při vstupu se dostalo na každého, ač měli pořadatelé zpočátku strach.

„Každý rok bylo registrovaných tak dvě stě padesát lidí, přišlo tak na tři sta lidí, letos už jenom registrací bylo na pět set. Myslím přesně pět set třicet osm. Což je od loňských let ohromná změna, asi největší,“ řekl nám Aleš Hakl, jeden z hlavních pořadatelů. „Možná to je proto, že Advík se letos změnil a lidé to teď víc táhne k nám, uvidíme v dalších letech.“

FOTO: Ichigo ze seriálu Bleach

Ichigo ze seriálu Bleach Foto: Lenka Lokvencová, Fanzine.cz

Jako v předchozích letech byla i letos pro návštěvníky připravena řada workshopů, přednášek a místností s hracími konzolemi, které jely non-stop. Nadšenci si poté mohli vyzkoušet, jak se maluje kávou, vyslechnout si, co se za poslední rok událo ve světě anime, a zúčastnit se i letošního křtu dalšího dílu českého překladu Naruta.

Co Japonec, to muzikant

Kromě toho byl však letošní ročník zaměřený na hudbu, a to nejen na hudbu v anime, ale na asijskou hudbu všeobecně. „Ani nevím, jak to téma vzniklo, zkrátka jsme hledali téma, které zastřeší program celého víkendu.“ Pro nadšence tak byla připravena přednáška o korejském popu, kde se přednášející Etutka nezapomněla zmínit, co se například nesmí v korejských klipech; byly představeny nejznámější hudební anime a hosté si mohli zahrát písničky ze známých anime.

A ani cosplay nechyběl, i když na letošním AkiConu se jednalo o novinku. Souboj kostýmů byl zatím doménou hlavně AnimeFestu a Advíku. Letos se však organizátoři rozhodli, že ho uspořádají i zde.

FOTO: Účastníci AkiConu v kostýmech Tavrose

Účastníci AkiConu v kostýmech Tavrose Autor: edison23

A ohlasy byly pozitivní. „Já už tu jsem podruhé. Loni jsem tu byla na prvním conu, takže tohle je vlastně takový moje výročí a rozhodně vydařený,“ sdělila nám dívka v nepřehlédnutelném kostýmu ženské postavy Ruska ze seriálu Hetalia. „Na tom seriálu je úžasné to ztvárnění zemí jako postav, to tu ještě nikdy předtím nebylo.“ Ač byly postavy z Hetálie velmi populární, nebyly na cosplayi zdaleka jediné: mohli jste tu narazit i na Ichiga z Bleache, Grella z Kurichitsuji či dokonce jednoho z „klonů“ ze Star Wars. Bylo zkrátka z čeho vybírat.

A co další ročníky? Na těch už se v tuto chvíli horečně pracuje. „Chceme něco ve smyslu humoru Monthy Python, ale uvidíme. Do příštího roku se to může ještě tisíckrát změnit,“ směje se pořadatel Aleš Hakl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Osmý AkiCon. Setkání fandů mangy a anime se neslo v rytmu japonské hudby

Hide picture