Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Otec se synem si na dvorku postavili repliku hvězdné brány

Petra Gawlasová

Petra Gawlasová

20. 10. 2011

Kdo by si nepřál mít na zahradě červí díru, která by ho přenesla do několik tisíců světelených let vzdálených světů. Jednomu fanouškovi seriálu Hvězdná brána se sen téměř splnil. Postavil si dokonalou repliku brány, která teď zdobí dvorek jeho domu.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/replika-hvezdne-brany/]

Alespoň jeden člověk na planetě se může chlubit tím, že vlastní hvězdnou bránu. Je jím uživatel skrývající se pod přezdívkou mango, který se rozhodl postavit si na dvorku svou vlastní bránu za pomoci svého otce. Nebylo by na tom nic zvláštního, miniatur se na světě vyskytuje spousta, ale tato brána je postavena v životní velikosti.

Exkluzivní rozhovor: Českých fanoušků se nemohu dočkat, těší se Bra’tac ze Stargate

Tandem otec-syn začali pracovat na plánech opravdu od píky. Nakreslili je z obrázků a filmových záběrů ze seriálu. Finální nákresy natiskli na papíry A4 a slepili do kruhu k sobě. Kostru brány vyrobili ze dřeva, stejně tak jako samotné symboly. Zajímavostí je, že s vnitřní částí brány se dá dokonce otáčet.

Pokud některé fanoušky Hvězdné brány projekt zaujal, mohou se z následujících obrázků inspirovat ke stavbě vlastní brány, ale pozor, aby se jim na zahradě nezačali hemžit Goa’uldi.

Podomácku vyrobená replika hvězdné brány Zdroj: geekologie.com

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Otec se synem si na dvorku postavili repliku hvězdné brány

Hide picture