Menu
FANZINE.cz
Technologie

Oznámena hra Dragon´s Dogma. Mají se autoři Dragon age třást strachy?

Roman Šeiner

Roman Šeiner

19. 4. 2011

Na naše PS3 a Xbox360 míří titul po dlouhé době ryze RPGéčkový. Meče, sekery, šípy a kouzla. Opět si budeme hrát na statné rytíře v blýskavé zbroji a pobíjet tucty nepřátel. Nebo třeba i zachraňovat princezny. V čem se ale Dragon´s Dogma bude lišit od šedého průměru?

Podle prvních screenshotů nás čeká široká škála mytologických bytostí Zdroj: Dragonsdogma.com

U RPG je důležitý příběh, o tom žádná. Náš příběh začíná ve vesničce kdesi na samotě u lesa, kam zavítá velký červený drak. Ten si přilétl pro hrdinovo srdce (ale láska v tom nehraje roli), vzal si ho silně násilným způsobem, a na vás bude získat ho zpět.

Story zatím není moc bombastická, ale třeba nás další střípky příběhu přesvědčí o opaku. Z traileru je patrné, že budeme hodně hopsat, skákat a padat, což bude evokovat atmosféru věru hrdinskou.

Na pomlácení stovek potvor nebude hlavní charakter sám. Po boku mu budou stát / běhat / mlátit tři AI parťáci nejrůznějších povolání. Logicky si tedy autoři věří i na schopnou umělou inteligenci, což bývá u RPG her často problém. A s kým že si to naše partička rozdá?

Hydry, gryfoni, skřeti a logicky alespoň jeden drak. Herní svět má být velký a otevřený á la Oblivion nebo Fallout: New Vegas, žádnou autory vyšlapanou cestičku nebudete muset poslušně procházet. Libovolné odbočky za menšími questíky vítáme, stejně jako měsíční kapesné, s otevřenou náručí.

Přes všechna lákadla, trailer a zkušenost vývojářů z  Capcomu (Devil May Cry 3+4) je tu jistá pochybnost, zda se hra stane alespoň průměrně úspěšnou. Zatím nenabízí nic, co by jinde už stokrát nebylo, ale tím rozhodně nechceme hře ubrat ještě před startem.

Graficky i zvukově má hra splňovat nadstandard dnešní doby. Čekají nás zajisté epické souboje, kdy jednou stojíte v tlamě jedné z hlav Hydry, podruhé se zase snažíte udržet na zádech silnému Gryfonovi. Datum vydání je stanoveno někdy začátkem roku 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oznámena hra Dragon´s Dogma. Mají se autoři Dragon age třást strachy?

Hide picture