Menu
FANZINE.cz

Paolini napínání stupňuje čím dál tím víc. Další dárečky pro nedočkavce jsou tu

Redakce

Redakce

27. 9. 2010

!SPECIÁL!Také se už jako tisíce jiných příznivců po celém světě nemůžete dočkat čtvrtého a tím pádem posledního dílu Odkazu Dračích jezdců? Nejste sami. A právě z tohoto důvodu se Christopher Paolini rozhodl, že nám to čekání trošku zpříjemní.

Ilustrace na obálce knihy Brisingr Autor: John Jude Palencar

Poslední část příběhu o Eragonovi a Safiře má podle posledních informací vyjít do konce tohoto kalendářního roku. A autor nám dává svým tajnůstkářstvím zabrat čím dál tím více. V médiích nechává kolovat spoustu informací a v knižních dárcích nám prý naservíruje přímo na stříbrném podnose i další teorie a náznaky, jak se to celé vlastně může vyvinout.

Eragonův průvodce po Alagaesii

Na rozdíl od filmu se v Průvodci dočkáme Alagaesie přesně tak, jak ji Christopher popisuje a jak si ji vymyslel ve svých knihách. Z ukázek je jasná návštěva Ellesméry, přiblížení života a povinností každého Dračího jezdce nebo nádherné ilustrace draků Glaedra a Safiry. Dozvíme se více informací o všech rasách, projdeme si nejzajímavější místa, věci a postavy, jež hrály nějakou roli v životě mladého jezdce a jeho draka.

Kniha bude zpracována podobným stylem jako před lety třeba Pirátologie a Drakologie, čili se dá počítat s různými mapkami, dopisy a rozkládací modely. A jako dárek prý dostaneme i kousek pravé dračí kůže. Sám Christopher tvrdí, že to je nejzajímavější projekt, na jakém kdy pracoval. Výborně propracovaná obrázková encyklopedie nesmí chybět v knihovničce žádného skalního fanouška. Eragonův průvodce po Alagaesii vychází v nakladatelství Fragment v polovině září 2010.

Brisingr Deluxe Edition

Někteří z vás si možná už stačili všimnout toho, že na internetu koluje neoficiální překlad údajně čtvrté kapitoly z posledního dílu. Není to science fiction, je to fakt. Paolini opravdu dal do oběhu tuto část příběhu anglicky nazvanou ‘King Cat‘. Tato kapitola plus ještě další části třetího dílu, jež se do původního vydání nevešly, vyšly již v anglicky mluvících zemích ve speciálním vydání Brisingra.

Kromě vynechaných pasáží a již zmíněné kapitoly je ke knize současně přidáván plakát lethrblaka, odporných okřídlených tvorů ra’zaků, nakreslen tradičně malířem Johnem Judem Palencarem. Jako další doplňky uveďme např. kresbu oka draka Glaedra, vytvořenou samotným autorem a průvodce trpasličími runami. Kniha bude mít nový žlutozlatý obal pokrytý zlatavou fólií. Speciální vydání třetího dílu Odkazu Dračích jezdců vydá také nakladatelství Fragment na konci října 2010.

My ovšem nemůžeme zůstat pozadu a chystáme pro vás speciál právě o celém Odkazu Dračích jezdců. Můžete se těšit na články o všech zatím vydaných knihách, o autorovi, o filmu na motivy první knihy a o mnohém dalším. Sledujte pozorně Topzine.cz – Magazín, který tě unese!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paolini napínání stupňuje čím dál tím víc. Další dárečky pro nedočkavce jsou tu

Hide picture