Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Path of Exile chce být králem akčních RPG. Bude online a zcela zdarma.

Jan Hnilica

Jan Hnilica

13. 1. 2013

RPG s vydatnou příměsí akce, to je Path of Exile. Zatím se nachází ve stavu uzavřené bety. Změna přijde koncem tohoto měsíce. Testování bude volně přístupné a vy tak budete moci vyzkoušet adepta na nového krále akčních RPG

Bez ničivých ohnivých kouzel ani ránu.  Zdroj: pathofexile.com

Bez ničivých ohnivých kouzel ani ránu.  Zdroj: pathofexile.com

Trůn akčích RPG patří prvnímu dílu Diabla. Vyčníval z řady nejen originálním zpracováním, ale především atmosférou, která pohltí každého. Dvojka se vydala trochu jiným směrem a Diablo 3 mnohé zanechalo úplně chladnými. Pokud se někteří z vás připojili do uzavřené bety Path of Exile, tak jste po dlouhé době možná znovu okusili příchuť krále žánru.

V onlive RPG Path of Exile bude možné vybírat ze šesti různých tříd (Duelist, Witch, Ranger, Templar, Marauder, Shadow), kdy se každá z nich bude soustředit na jednu primární vlastnost: síla, inteligence a obratnost. Postavy však nebudou přísně svázány se svým povoláním, a tak si svalnatý barbar může zakouzlit a vetchá čarodějka se může chopit obouručáku.

Čtěte také: Na IIS není čas uklízet zvratky turistů, není to hotel, říká odborník

RPG s příměsí akce byly vždy hlavně o vývoji postavy a pestrosti předmětů, zvláště pak těch vzácných. Tvůrci Path of Exile to lišácky spojili v „Skill gem system“. Drahé kameny obsahují dovednost, která se uvede v život vložením do příslušného vybavení. Tyto skvosty sílí a vyvýjejí se spolu s postavou, některé z nich bude velmi obtížné nalézt, což z nich učiní velmi žádané zboží. Těchto kamenů bude něco přes stovku a jejich kombinací vytvoříte unikátní bojovou strategii.

Všechna povolání využívají společný strom pasivních dovedností. Každý z šestky začíná ve své části, což však hráči nebrání vydat se vlastní cestou a vytvořit si originální kombinaci. V koruně stromu budou nápadné „uzlové body“ (Keystone passives), které mají podstatný vliv na způsob hraní postavy. A zajímá-li vás, kolik že dovedností strom obsahuje, tak vězte, že rovných 1350.

Svět, který budete objevovat, nese jméno Wraeclast. Temný, nehostinný kontinent obývaný smrtícími bestiemi, které prověří schopnosti každého, kdo se opováží vkročit mezi ně. Nečekejte žádné omalovánky. Autoři se dušují, že už mají po krk trendu přeslazených RPG. Wraeclast platí za brutální svět a  tak i jeho ztvárnění bude hrubé. Jednotlivé oblasti se náhodně generují, což slibuje opakovanou hratelnost.

Čtěte také: Diablo III se zatím nedočká módu Team Deathmatch. Byl nudný a nevyvážený

Za tvorbou Path of Exile stojí novozélandské studio Grinding Gear Games, především parta nadšenců, která na hře pracuje přes pět let. Finance na tvorbu si autoři zajistili crowd-fundingem, kdy jste se za příspěvek mohli zúčastnit uzavřené bety. Za šest dní hra vydělala díky podpoře 13 000 fanoušků přes 200 000 dolarů.

Hra bude zcela zdarma a žádná částka vám k výhodnějšímu hraní nepomůže, jak to bývá téměř u všech „free-to-play“ her (a tak vlastně free nejsou). Za peníze si pořídíte leda kosmetické úpravy. Něco zajímavého se zde rodí. Všichni se o kvalitách tohoto dílka budeme moci přesvědčit 23. ledna, kdy se Path of Exile předvede všem jako Open-Beta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Path of Exile chce být králem akčních RPG. Bude online a zcela zdarma.

Hide picture