Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Paul McGillion na Festivalu Fantazie. Navrhoval jsem, aby Beckett hrál se švédskými modelkami

Jan Neuman

Jan Neuman

8. 7. 2015

Na Festivalu Fantazie se představil i Paul McGillion, který ve Stargate Atlantis ztvárnil Carsona Becketta.

Paul McGillion na své debatě na Festivalu Fantazie 2015. Zdroj: FF: Roman Randalf Kresta

Paul McGillion na své debatě na Festivalu Fantazie 2015. Zdroj: FF: Roman Randalf Kresta

McGillion je původním povoláním učitel a když dostal svou první práci v seriálu, bylo to v Aktech X. Otec mu na to tehdy řekl: „Jsi učitel, tak uč“, ale když se jej potom ptal na to, kolik za to dostává peněz, tak mu otec řekl, aby u hraní zůstal.

Podobné to bylo, jako když dostal roli ve Stargate Atlantis a volal tuto novinu rodičům do Skotska. Do této role byl mimo jiné vybrán jako první ze všech herců ze seriálu.

McGillion: „Ahoj, dostal jsem roli v seriálu Stargate.“
Otec: „Snad myslíš Star Trek ne?“
McGillion: „Ne, myslím Stargate.“
Otec: „To ale není Stargate, to je Star Trek, dívám se na to už léta.“

Řeč samozřejmě přišla i na Akta X, která budou mít alespoň krátké pokračování. Na dotaz, jestli si je vědom, že se budou točit další díly a jestli by si tam nechtěl zahrát řekl: „Vím o tom a na seriálu pracují i někteří mí staří přátelé. Bude se točit zatím 6 epizod a pak se uvidí, ale já v tom zatím hrát nebudu.“

Účastníci, kteří se přišli podívat, se mohli dozvědět, že Vancuver není tak úplně město pro komiky. Možná právě proto se neuskutečnilo jeho přání, aby si v nějaké budoucí sérii zahrála jeho postava na opuštěném ostrově se spoustou švédských modelek v bikinách.

Když nastal čas na to, aby producenti nechali jeho postavu zemřít, McGillion jim řekl: „Mou postavu byste neměli zabíjet, moje postava je oblíbená.“ Producenti ho ale neposlechli, a tak se dostal on i jeho postava do večerních zpráv.

„Volal mi můj bratr, abych se podíval na večerní vydání zpráv, ve kterém se před studiem sešla skupina fanynek, které si tam veřejně stáhly kalhoty a vystavily své spodní prádlo s textem: Zachraňte Carsona Becketta.“ Na tento popud se jeho postava do seriálu opět vrátila.

Paul McGillion na Festivalu Fantazie 2015. Zdroj: FF: Roman Randalf Kresta

Paul McGillion na Festivalu Fantazie 2015. Zdroj: FF: Roman Randalf Kresta

Abychom se však nebavili jen o Stargate Atlantis, měl pro fanoušky McGillion připravenou i veselou historku z natáčení se Shannon Daugherty. Bylo to, když natáčeli Jeníčka a Mařenku a on byl oblečen v kůži a přivázán řetězy na place a když tam přišla Daugherty, tak prohlásila: „Dobrá, s tímhle bych věděla, co mám dělat.“ Oba se tomu pak s chutí zasmáli.

Na otázku od svých známých, že fanoušci na festivalech a conech musí být hrozní blázni a celkově divní lidé, jim odpovídá, že povětšinou ne, ale najdou se výjimky. „To jsem byl takhle na conu v Německu, kde si mě vybrali jako porotce do soutěže umění. Tam jsem viděl vyšívaný obraz jedné učastnice, na které se moje postava a plukovník Sheppard objímají do půl těla a já tam mám hrozně svalnaté tělo a pekáč buchet.“

Na toto téma přišla ještě jedna vtipná historka z jiného festivalu. „Přišel tam za mnou fanoušek, jestli mu prý nepodepíšu modrou chirurgickou rukavici, že si je doma vylije betonem a věší si je na zeď. Když jsem se ho zeptal na to, jestli je ta zeď ve sklepě domu mé matky, tak mi řekl, že ano.“ Potom přišla jedna velice důležitá rada: „Takové kluky si děvčata nehledejte.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paul McGillion na Festivalu Fantazie. Navrhoval jsem, aby Beckett hrál se švédskými modelkami

Hide picture