Menu
FANZINE.cz
Literatura

Pavel Renčín ukul Runový meč, trilogie Městské války pokračuje

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

24. 10. 2009

pavel-rencin-runovy-mec-perexBez nadsázky špička současné české urban fantasy a mocný hlas v rámci celého žánru pokračuje ve svém opus magnum. Hrdina Zlatého kříže Václav Vran musí ukázat, co v něm doopravdy vězí, a jednoduché to mít opravdu nebude.

pavel-rencin-runovy-mec

Praha slábne. Její věrní umírají. Václav, který ještě nedávno nic netušil o existenci tajného světa, je možná poslední nadějí velkoměsta. Přestože se zdá, že je všem jen na obtíž, nevzdal se tam, kde jiní víru ztratili. Dokázal přežít, kde jiní padli. Přichází čas zjistit, zač opravdu stojí. Kdo zosnoval spiknutí, které Praze podřezává žíly? Podezření padlo na Brno. Právě tam se Václav tajně vydal, aby našel Bruncvíka. První rytíř Prahy poznal pravdu a zmizel beze stop. Václav s Patrikem Dodnarem vstupují do říše strašného brněnského Draka. Co když je ale spiklenců víc? Chystají moravská města válku? Anebo je všechno jinak? Jedno je jisté. Času ubývá. Zasedání Rady měst se blíží. Ve vzduchu visí těžký pach strachu. Jen jiskra stačí, aby v naší zemi vypukla válka. Druhý díl plánované trilogie. (anotace)

Z povídkáře romanopiscem, taková je ve zkratce literární kariéra Pavla Renčína. Coby dosud neobjevený autor stál u zrodu žánrové literární soutěže O železnou rukavici lorda Trollslayera, jako spisovatel delších prací se nám představil v roce 2004 debutem Nepohádka. Od té doby vydal další dva knižní tituly a svými kratšími pracemi se podílel na řadě tuzemských antologií. Za všechny z nich zmiňme alespoň Memento mori editora Ondřeje Jireše (povídka Memento mori; recenze Jana Nohovce), či Pod kočičími hlavami pánů Ondřeje Jireše a Antonína K. K. Kudláče, kam Renčín přispěl povídkou Ukolébavka pro město krys. Letos nakladatelství Argo vydalo Renčínův povídkový soubor Beton, kosti a sny, do něhož autor umístil devět svých dosavadních nejlepších krátkých prací, doplněných o zbrusu novou novelu Balada krve.

V pokračování Zlatého kříže čeká Václava Vrana cesta na východ. Kromě Prahy a Brna se mohou na svá města těšit i čtenáři z Olomouce, Břeclavi, Ostravy, Strážnice a dalších. Fanouškům Renčína určitě udělá radost i fakt, že se v knize objeví i řada postav z autorova Labyrintu, románové předehry Městských válek. Pokud jste tedy chytili slinu, v listopadu bombardujte své knihkupce.

Zítra vychází na Topzinu rozhovor Martina Pešky s Pavlem Renčínem a na příští týden chystáme recenzi na sbírku povídek Beton, kosti a sny a na román Zlatý kříž. Navíc vyjde i autorův profil a ukázka z Runového meče.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pavel Renčín ukul Runový meč, trilogie Městské války pokračuje

Hide picture