Menu
FANZINE.cz
Technologie

PC hra Blur: Nová dimenze pouličního závodění

Redakce

Redakce

15. 7. 2010

Poté, co moloch arkádových závodů v neony ozářeném městě opustil svůj post uzurpátora veškeré pozornosti hráčů – závodníků, nastává čas, aby jeho místo zaplnil a obsadil nový král silničních závodů. Jedním z možných kandidátů je ďábelsky vyhlížející Blur. Přečtěte si preview.

Během závodů budete používat nejrůznější nekalé triky pro odstraňení soupeřů Zdroj: oficiální home stránka Blur

Dalo by se říci, že ještě před nedávnou dobou nebylo na trhu s arkádovými závodními hrami jiných značek než Test Driver Unlimited a samozřejmě Need for Speed. NfS ale pomalu vyklidily pozice a po ne příliš velkém úspěchu s Need for Speed: Undercover se tiše přesunuly do končin trochu jiného závodění s novým titulem Shift. O uvolněnou pozici na čele závodu závodních PC her se ale už teď předhánějí nejrůznější jezdci. Svůj podíl se už pokusil urvat Burnout, který si jakoby odskočil z konzolí na malou návštěvu k PCčkářům a všechny je nečekaně mile potěšil. Za zmínku jistě stojí také už trochu starší Juiced a hlavně jeho mladší bratříček Juiced 2. V posledních měsících se ale vynořily další dvě značky, které se k tomuto závodu také připojily, tedy závodníci Split/Second a právě Blur.

Blur ale na rozdíl od NfS slibuje nejen rychlé arkádové závodění v nočním městě, ale ještě o dávku adrenalinu víc, v podobě závodění, které si nebere servítky a dovoluje vám likvidovat soupeře všemi možnými způsoby. Teď nemluvím o „regulérním“ vytlačování soupeřů z tratě po způsobu Burnoutu, ale o skutečném masakru na dráze, k němuž vám budou dopomáhat nejrůznější power-upy, které zahrnují všemožné vychytávky od dávky nitra až po naváděné střely. Je to koncept, který se poměrně neomaleně až drze vrací k starým arkádovým závodním řežbám, ale na druhou stranu, takový titul se tu neobjevil už poměrně dlouho a je tedy víc než zbytečné ohrnovat nos. Naopak. Podle zpráv, které o Blur kolují, se můžeme těšit na nadprůměrně kvalitní jízdu.

Všechny power up akce budou vypadat přinejmenším působivě Zdroj: oficiální stránky Blur

Vizuálním zpracováním se Blur velmi podobá právě NfS a při porovnávání obrázků z NfS: Carbon a Blur budete jen těžko hledat rozdíly. I tak se ale vysoká grafická úroveň Bluru nedá odepřít a všechna ta rozmazaná záře neonů je nakonec vcelku stylová. Spolu se všemi efekty okolo (plamenné výbuchy, modravé blesky a sršící jiskry), dokonale dotváří atmosféru. Vývojáři také slibují perfektní model poškození, který bude přesně odpovídat útrapám, jimiž si vůz projel.

Mimo to se můžeme těšit ještě na nepřeberné množství licencovaných vozidel. Otázkou zůstává oblast tuningu, který se v poslední době u závodních her dostal částečně do pozadí a to i přes jeho nespornou oblibu mezi hráči. Daleko spíše než na vzhled se budou vývojáři zaměřovat zřejmě na technické parametry vozidel a vše nasvědčuje tomu, že mezi jednotlivými žihadly budou více než hmatatelné rozdíly v rychlosti, akceleraci, driftu atd.

Nablýskané licencované vozy a jejich ničení. Co víc si přát? Zdroj: oficiální stránky Blur

To vše nakonec bezezbytku využijete v závodění hráče s hráčem. Právě Multiplayer je stěžejní částí celého Blur. Rychlé závody mezi živými soupeři jsou oním hlavním tahákem, na který hra sází. A není se co divit. Kromě soubojů přes internet si  mohou k jednomu počítači, sesednout až čtyři lidé a zajezdit si na rozdělené obrazovce. Pro multiplayer se hra snaží vytvořit širokou komunitu, pro niž připravuje co možná nejpříjemnější zázemí, kde by si hráči mohli vyměňovat zážitky ze závodů, vzájemně se ke společné jízdě vyzývat a všemožně se družit. Singlplayer je naproti tomu osekaný o příběh a další zpestření, která by jindy k němu měla pozornost hráče obrátit.

Můžeme se těšit na oprášení sice staršího, ale rozhodně zajímavého a zábavného konceptu, který se ještě navíc oblékl do slušivého kabátku a vyšňořil se licencemi populárních automobilových značek. Je to prostinké, leč účinné. Tak vzhůru na trať!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PC hra Blur: Nová dimenze pouličního závodění

Hide picture