Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Percy Jackson: Moře nestvůr je dobrodružnou cestou za Zlatým rounem

Redakce

Redakce

17. 7. 2013

FOTO: percy-jackson-sea-of-monsters-logan-lermanMyslíte si, že řečtí bozi už dávno zmizeli a upadli v zapomnění? Jste na omylu, i když už na zemi nemají hlavní slovo, jejich síla zůstává stejná. O tom se přesvědčí i syn Poseidona Percy Jackson, který vyráží na nebezpečnou cestu za zlatým rounem.

video
play-sharp-fill

Po skončení ságy o Harry Potterovi svět žízní po novém mladém hrdinovi. Není proto divu, že knihkupectví jsou těmito postavami, které mají co dočinění s kouzly nebo tajemnými silami, doslova nabité. Na rozdíl od všech ostatních se do širokého povědomí čtenářů i diváků dostal Percy Jackson, 13 letý kluk, který si až donedávna myslel, že jeho život je úplně obyčejný. Pak ale zjistil, že je synem Poseidona a všechno, co dosud znal, se obrátilo naruby.

První film o Percy Jacksonovi podle knihy Ricka Riordana vešel na plátna kin v roce 2010. Nyní se můžeme těšit na jeho pokračování v podobě snímku Percy Jackson: Moře nestvůr. Na školu, kam Percy chodí, zaútočí obři. Aby byl Percy v bezpečí, odvede ho jeho kamarádka Annabeth do kempu Half-Blood, kde by měli být lidé jeho druhu v bezpečí. Kemp střeží od zlých bytostí mocný strom, který ale byl zřejmě někým záměrně otráven.

Bez stromu kemp není dostatečně střežen a napadnou ho Kolchidští býci. Je jasné, že zlo získává na síle a je potřeba tomu zabránit. Zdá se, že jedinou šancí, jak kemp zachránit, je najít Zlaté rouno, které by podle všeho mělo být někde v Moři nestvůr, kdesi uprostřed Bermudského trojúhelníku. Tento bájný artefakt by mohl strom v kempu vyléčit a zabránit vzestupu zlých sil. Proto Percy neváhá a vyráží se svými přáteli na novou dobrodružnou cestu do Bermudského trojúhelníku, kde na ně čeká spousta nástrah.

Postava Percyho je lidem velice blízká, protože budí dojem obyčejného člověka. „Spoustu lidí si myslí, že Percy má stejnou povahu jako já a je to částečně pravda. Při seznamování to odstraňuje zábrany, ostatní cítí, že mě už znají. Někdy je to nepříjemné, ale někdy je to fajn,“ uvedl ke své postavě Percyho herec Logan Lerman.

Z traileru je vidět, že děj, který se odehrává před samotnou cestou hrdinů do Bermudského trojuhelníku, nebude dlouhý. Scénáristé v čele s autorem předlohy Rickem Riordanem vsadili na dobrodružnou akční výpravu plnou bájných příšer a nástrah, která slibuje strhující podívanou. Pro fanoušky řecké mytologie skýtá tento snímek trochu jiný pohled na bájné božstvo. A jde o skvělý nápad jak starověkou tematiku znovu rozproudit v moderní době.

Najít Zlaté rouno můžete Percymu pomoci v kinech od 15. srpna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Percy Jackson: Moře nestvůr je dobrodružnou cestou za Zlatým rounem

Hide picture