Menu
FANZINE.cz
Literatura

Pět autorek odtajnilo knihu Šerosvitu

Redakce

Redakce

21. 4. 2011

Nakladatelství Albatros připravuje k vydání sbírku dvanácti povídek nazvanou Tajná kniha Šerosvitu, na níž se podílely výhradně zástupkyně něžného pohlaví. Kromě příběhů z přízračného světa se mohou čtenáři, avšak nejen oni, zapojit do dobrodružné hry, která je s Šerosvitem spojená.

Přízraky občas proniknou i do našeho světa Autor: Jan „Stryx“ Dřevíkovský

Kromě našeho starého známého světa existuje i jeho stínový obraz. Ten však halí mlha a zlaté pavučiny a věčný vítr si pohrává s městy zavěšenými na duhových vláknech. Vstup do tohoto světa střeží přízraky, přesto se stále někdo snaží hranice překonat. Ať už ze zištnosti, posedlosti či pouhopouhé zvědavosti. Občas se může stát, že náhodný svědek spatří obrysy Šerosvitu, k takovým případům dochází obzvláště za bezhvězdných nocí a na neobvyklých místech.

Povídkový sborník Tajná kniha Šerosvitu doprovází projekt pro všechny, kteří se vedle četby rádi věnují také aktivnímu pohybu. Jedná se o geocachingovou hru, v níž jde o nalezení pěti magických svitků, které poukrývalo pět vyvolených na nejrůznějších místech po celé České republice. Zúčastnit se může každý, stačí vlastnit GPS systém a zjistit si souřadnice na oficiálním webu věnovaném Šerosvitu.

Kronikářky Šerosvitu se představují

Karolina Francová, patrně nejzkušenější autorka z pětičlenného týmu, stačila kromě povídek napsat již sedm románů a další plánuje vydat nakladatelství Triton. Její nejnovější román Soumrak Camelotu (2011, E. F. – Triton) je pětadvacátým dílem série o agentu JFK. Románem se může pochlubit i Lucie Lukačovičová. Obě spisovatelky patří mezi oceňované české autorky a publikují i časopisecky.

Démoni na sebe berou různé podoby Autor: Jan „Stryx“ Dřevíkovský

Také Vilma Kadlečková co se vydaných knih týče, nezaostává. Vyšlo jí dosud pět titulů. Kromě literatury spolupracovala i na vzniku Dračího doupěte. Slovenskou autorku Sanču Fülle výrazně ovlivnil pobyt v Číně. Publikovala řadu článků v časopisech jako Nový Orient či Revue aktuálnej kultúry. Po návratu z Číny napsala román Strážce noci (2007, Triton)

Ani nejmladší členku Julii Novákovou její spolupracovnice nezastiňují. Nováková ve svých příbězích střídá sci-fi s detektivkou, a jednou dokonce tyto dva žánry spojila, vznikl tak román Zločin na Poseidon City (2009, Triton).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pět autorek odtajnilo knihu Šerosvitu

Hide picture