Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Pět nových článků od Rowlingové. Zajímavosti ze světa čar a kouzel!

Pottermore se poslední dobou stává rájem pro dychtivé fanoušky Harryho Pottera. Rowlingová totiž poměrně často zveřejňuje články na různá témata právě tam. Zde je pár zajímavostí, které se čtenáři mohou dozvědět z těch pěti nejzajímavějších.

FOTO: J. K. Rowling

Autorka knih o Harry Potterovi, J. K. Rowlingová. Zdroj: wikipedia.com

SPOILER: následující článek obsahuje informace, které mohou zkazit čtenářský zážitek lidem, kteří ještě nečetli všech sedm knih o Harry Potterovi od J. K. Rowlingové.

Ministři kouzel a britští předsedové vlády

Britský předseda vlády příležitostně kolaboruje s ministerstvem kouzel. Mudlovský zastupitel nemá žádný vliv na volbu čarodějů zastupujících tuto funkci. Vyskytly se ale případy nouze, při kterých oba spolupracovali.

I přesto však žádný předseda vlády na ministerstvo kouzel nikdy nevstoupil. Rowlingová dále uvádí krátké informace o každém ministrovi počínaje rokem 1707.

FOTO: Harry a testrál

Harry viděl testrály poprvé v páté knize: Harry Potter a Fénixův řád. Zdroj: distributor filmu

Testrálové

Mnoho zarytých fanoušků si již možná položilo otázku, jak je možné, že Harry neviděl testrály dříve než v pátém díle. A právě v jednom ze zmíněných článků na Pottermore teď mohou najít odpověď.

Člověk musí plně rozumět úmrtí a chápat, co obnáší. Proto Harry testrály viděl až několik měsíců po smrti Cedrica Diggoryho. Tedy až poté, co vstřebal definitivnost smrti.

Profesorka Tralawneyová

Sybilla Tralawneyová, ať už oblíbená či nikoli, je postava nesmírně zajímavá. Kvůli jejímu neprofesionálnímu přístupu k výuce je udivující již fakt, že svá studentská léta v Bradavicích prožila v Havraspáru.

Dalším překvapením je informace, že tato profesorka byla zasnoubená. Její svatba však nakonec nedopadla dobře, když odmítla přijmout příjmení svého potenciálního manžela. Povídá se, že příliš ráda těžila z prestiže svého rodného jména.

Tralawneyovy byli totiž známí svou věšteckou mocí. Tou však bohužel Sybilla nebyla obdařena. I přesto v ní však Brumbál viděl jistý potenciál a zaměstnal ji jako profesorku v Bradavicích.

FOTO: Dementor

Strážemi v Azkabanu jsou duši-sající mozkomoři. Zdroj: distributor filmu

Azkaban

Další nesmírně poutavý článek napsala Rowlingová na téma Azkabanu. Azkaban byl děsuplným místem ještě předtím než se z tohoto ostrova stalo vězení. Nalézal se v soukromém vlastnictví jistého čaroděje Ekrizdise, který zde věznil a mučil mudly.

Teprve po jeho smrti vyšla existence ostrova najevo a Ministerstvo spekulovalo o tom, jak s ním naložit. Nakonec nepodniklo patřičné kroky z obavy o reakci mozkomorů, kteří ostrov obývali.

Podle Rowlingové jméno Azkaban vzniklo spojením Alkatraz a židovského označení Abaddon, které znamená ‚místo zničení‘ či ‚hlubiny pekla‘.

Mimo jiné se autorka také rozepsala o způsobu, jakým vybírají kouzelníci jména svých potomků.

Tohle všechno a mnohem víc darovala Rowlingová svým fanouškům jako dárek k Vánocům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pět nových článků od Rowlingové. Zajímavosti ze světa čar a kouzel!

Hide picture