Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Pilotwings Resort na 3DS splní sen každému, kdo se někdy chtěl stát pilotem

Šimon Kolář

Šimon Kolář

23. 5. 2011

OBR.:Přistání!Recenze!Série Pilotwings Resort, která nechyběla téměř u žádného launche konzole od Nintenda, se vrací společně s příchodem nového handheldu od tohoto japonského giganta. Jaká jsou letadélka ve 3D?

OBR.: Průlet nad ostrovem Wuhu

Ostrov Wuhu je hodně rozmanitý, Zdroj: nintendo.com

SNES, Nintendo 64 a nyní i Nintendo 3DS. Všechny tyto konzole mají jedno společné. Jejich vstup na trh byl doprovázen vydáním exkluzivního titulu ze série Pilotwings. Jak už název napovídá, jde v ní o pilotování. Rozhodně se však nejedná o žádný realistický simulátor a milovníci nesčetného množství knoflíků a stostránkových manuálů popisujících bezpečné přistání, přijdou zkrátka.

Nasedejte do strojů

Pilotwings byly vždycky arkádou a zůstávají jí i v nejnovějším přírůstku s přídomkem Resort. Narazit zde s vaším letadélkem čelně do skály neznamená nic víc než mírné vychýlení z kurzu a poklidné pokračovaní v plnění mise. To ovšem neznamená, že by hra byla příliš jednoduchá. Přesto, že je přístupná prakticky všem věkovým a hráčským kategoriím, pozdější mise představují i pro náročného hráče solidní výzvu.

Misí je zde celkem 36 a jsou rozděleny do šesti kategorií podle úrovně obtížnosti, přičemž první z nich slouží spíše jako tutoriál, který vás seznámí s letovými vlastnostmi jednotlivých strojů. Ty jsou zde tři – letadlo, jetpack a rogalo. Každý z nich má určitá specifika a je skutečně velký rozdíl v tom, jak se ovládají. Logicky se například s jetpackem na zádech přistává trošku jinak než v letadle.

OBR.: Plachtění v rogalu

Každé z dostupných létadel má specifické ovládání

Za každou splněnou misi poté získáte 1, 2 nebo 3 hvězdičky v závislosti na počtu bodů, které v průběhu plnění úkolu získáte. Zatímco za rychlost dostáváte plusové body, za havárie vám hra body odečítá. K tomu, abyste se dostali do další obtížnější kategorie, potřebujete těchto hvězd získat vždycky 12, což vychází v průměru na 2 hvězdičky za misi. To je, vzhledem k pozdější obtížnosti hry, tak akorát a hráč není zbytečně frustrován.

Vyhlídkové lety nad ostrovem Wuhu

Ovládání hry je velice jednoduché a jeho zvládnutí je otázkou několika málo minut. Poté už si hráč může prakticky nerušeně užívat poletování po ostrově Wuhu, kde se celá hra odehrává. Ten je sice poměrně malý, ale dobře vyvedený a členitý, takže se hned neomrzí. K tomu, že se vám herní prostředí hned tak neokouká, přispívá i fakt, že je hra opravdu hodně krátká (3-4 hodiny) a nemá žádný multiplayer.

Launchové hry od samotného výrobce dané konzole mají vždy do určité míry fungovat jako technologická dema prezentující možnosti nového přístroje. A je vidět, že si v Nintendu dali s implementací 3D do Pilotwings Resort opravdu záležet. Třetí rozměr tu nefunguje jako pouhé efektní pozlátko, ale vylepšuje i dojem ze samotného hraní. Pocit prostorovosti a cit pro rychlost a manévrování je zde povýšeno na další úroveň.

Pilotwings Resort patří k těm povedenějším hrám z launchového 3DS nášupu od Nintenda. Koncept je hodně chytlavý, hra se velice příjemně ovládá a má výborně vybalancovanou obtížnost. Trojrozměrného efektu navíc nevyužívá samoúčelně, ale uplatňuje ho jako prvek samotné hratelnosti. Bohužel je hra až příliš krátká a více než plnohodnotný velký titul připomíná nějakou minihru pro mobilní telefon.

Žánr: Arkáda
Vývojář: Nintendo
Distributor: Conquest
Multiplayer: Ne
Platforma: Nintendo 3DS
Česká lokalizace: Ne
Doporučená cena: 1 199 Kč

Hodnocení: *** 65%
Klady

  • příjemná hratelnost
  • dobře nastavená obtížnost
  • různorodost dopravních prostředků

Zápory

  • příliš krátké
  • málo hratelnostních prvků

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pilotwings Resort na 3DS splní sen každému, kdo se někdy chtěl stát pilotem

Hide picture