Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Píseň ledu a ohně vyjde jako komiks. Scénáře se ujme Daniel Abraham

Redakce

Redakce

11. 2. 2011

George R. R. Martin: Hra o trůnyGeorge R. R. Martin prožívá příjemnou literární sezónu. Zatímco jeho fanoušci se předhánějí v hltání čerstvých informací o seriálové adaptaci Hry o trůny, starý lišák Martin pro ně chystá sladký dezert. Píseň ledu a ohně vyjde jako komiks na pokračování.

Daniel Abraham; Tommy Paterson: Hra o trůny (koncept, ilustrační)

Koncept k chystanému komiksu Autor: Tommy Paterson

Fantasy série Píseň ledu a ohně (Song of Ice and Fire) patří mezi žánrovými fanoušky k nejoblíbenějším románovým cyklům a jejího potenciálu se pokusí od dubna využít i seriálová adaptace prvního dílu, Hry a trůny. Pouze u seriálu však nezůstane, jak nedávno na svých stránkách uvedl sám George R. R. Martin. Román bude přepracován také do komiksové podoby.

Daniel Abraham by rád byl neviditelný

Scénáře komiksové adaptace se ujme Martinův kolega a dobrý kamarád, spisovatel Daniel Abraham, jemuž v českém překladu vyšlo několik povídek a fantasy román Stíny v létě (Laser-books 2009). Abraham už má s komiksovými adaptacemi zkušenosti, vytvářel několik scénářů podle jiných knih George R. R. Martina.

Přestože americký spisovatel odvede společně s kreslířem Tommym Patersonem na komiksu největší díl práce, rád by zůstal neviditelný. „Pokud udělám svou práci tak, jak mám v plánu,“ píše Abraham na svých osobních stránkách, „v komiksu mě vůbec nebudete vnímat. Uvidíte jen Georgeův příběh a Tommyho vizi tohoto příběhu.“

Příběhy budou vycházet časopisecky jednou měsíčně společnosti Dynamic Entertainment. Celkem by mělo vyjít čtyřiadvacet čísel. Nakladatelství Bantam Books, které od George R. R. Martina odkoupilo na komiksové zpracování práva, poté příběhy vydá v ucelené podobě grafického románu. První výtisk by se měl na pultech amerických komiksových obchodů objevit ke konci jara.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Píseň ledu a ohně vyjde jako komiks. Scénáře se ujme Daniel Abraham

Hide picture