×
FANZINE.cz

Píšete slovensky? Tak právě pro vás je tu další literární soutěž

OBR: Martinus
Zdroj: http://cena.fantazia.sk/

Zapojte se do nejprestižnější slovenské literární soutěže Martinus Cena Fantázie 2014 zaměřené na fantastické žánry. Místo v knižním sborníku povídek i e-knize nezískají jen vítězové. Čas se krátí -uzávěrka je 31. května 2014!

OBR: Martinus
Gandalf radí: Pište, dokud nevypustíte duši!

Rok 2014 je již 12. ročníkem soutěže Martinus Cena Fantázie. V minulém roce získala původní Cena Fantázie nového generálního partnera v podobě největšího slovenského internetového knihkupectví Martinus.sk. Společně s ním dává prostor novým slovenským autorům zajímajícím se o sci-fi, fantady nebo horor.

OBR: Knižní sbírky
Zdroj: http://cena.fantazia.sk/

Šanci na úspěch mají hned v několika oblastech. Mimo hlavní cenu se uděluje Cena společnosti INTEL za nejlepší sci-fi povídku, Cena Béla vydavatelství Artis Omnis za nejlepší hororový text a Cena Fantasy za nejlepší fantasy povídku. Cena bibliotéky je hodnocena samostatně porotou vybranou z managementu knižního veletrhu Bibliotéka.

Aby nebyla porota v druhém kole zcela mimo hru (v druhém kole o vítězi rozhodují čtenáři na internetu), začala se udělovat Cena poroty soutěžícímu, jež získá nejvyšší počet bodů. Přispějte vlastní tvorbou a zapojte se do soutěže! Své příspěvky zasílejte nejpozději do 31. 5. 2014 na cenafantazie@fantazia.sk.

Podmínky soutěže jsou následující:

  1. Do soutěže budou přijaty pouze dosud nezveřejněné povídky a to jak na papíře, tak i kdekoli na internetu.
  2. Text povídky musí být ve slovenském jazyce.
  3. Zadaným žánrem je sci-fi, fantasy a horor.
  4. Maximální rozsah je 25 normostran (45 000 znaků včetně mezer).
  5. Soutěžící se nesmí účastnit jiných soutěží a může soutěžit jen s jednou povídkou.

Pro přihlášení do soutěže existuje určitý postup. Důležitý je datum uzávěrky 31. 5. 2014. Pravidla vyžadují povídku v elektronické i tištěné podobě s tím, že pro obě platí stejný termín uzávěrky. Podrobný návod k přihlášení najdete na stránkách soutěže: www.cena.fantazia.sk. OBR: Knižní sbírky

Odborná porota bude vyhlášená v průběhu května. Společné vyhlášení proběhne 10. června v knihkupectví Martinus.sk v Bratislavském Cubicone. Na stránce www.kultura.sme.sk bude publikováno 5 finálových povídek, o jejímž vítězi rozhodnou čtenáři.

Organizátoři soutěže letos navýšili finanční výhry. Vítěz získá kromě sochy Ceny Fantázie vytvořené uměleckým sochařem Andrejom Csillagom i 250 Eur. Autor umístěný na druhém místě získá 150 Eur a bronzový vítěz získá částku 100 Eur.

V minulém roce byla vyhlášená i Fantasy Award, která má stejný termín uzávěrky i stejný rozsah povídek. Rozdílný je soutěžní jazyk, jímž je angličtina a v tomto případě můžou soutěžit i již dříve publikované texty. Podmínkou je trvalé bydliště na Slovensku. Více informací se dozvíte na stránkách soutěže.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..