Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Píšete slovensky? Tak právě pro vás je tu další literární soutěž

OBR: MartinusZapojte se do nejprestižnější slovenské literární soutěže Martinus Cena Fantázie 2014 zaměřené na fantastické žánry. Místo v knižním sborníku povídek i e-knize nezískají jen vítězové. Čas se krátí -uzávěrka je 31. května 2014!

OBR: Martinus

Gandalf radí: Pište, dokud nevypustíte duši!

Rok 2014 je již 12. ročníkem soutěže Martinus Cena Fantázie. V minulém roce získala původní Cena Fantázie nového generálního partnera v podobě největšího slovenského internetového knihkupectví Martinus.sk. Společně s ním dává prostor novým slovenským autorům zajímajícím se o sci-fi, fantady nebo horor.

OBR: Knižní sbírky

Zdroj: http://cena.fantazia.sk/

Šanci na úspěch mají hned v několika oblastech. Mimo hlavní cenu se uděluje Cena společnosti INTEL za nejlepší sci-fi povídku, Cena Béla vydavatelství Artis Omnis za nejlepší hororový text a Cena Fantasy za nejlepší fantasy povídku. Cena bibliotéky je hodnocena samostatně porotou vybranou z managementu knižního veletrhu Bibliotéka.

Aby nebyla porota v druhém kole zcela mimo hru (v druhém kole o vítězi rozhodují čtenáři na internetu), začala se udělovat Cena poroty soutěžícímu, jež získá nejvyšší počet bodů. Přispějte vlastní tvorbou a zapojte se do soutěže! Své příspěvky zasílejte nejpozději do 31. 5. 2014 na cenafantazie@fantazia.sk.

Podmínky soutěže jsou následující:

  1. Do soutěže budou přijaty pouze dosud nezveřejněné povídky a to jak na papíře, tak i kdekoli na internetu.
  2. Text povídky musí být ve slovenském jazyce.
  3. Zadaným žánrem je sci-fi, fantasy a horor.
  4. Maximální rozsah je 25 normostran (45 000 znaků včetně mezer).
  5. Soutěžící se nesmí účastnit jiných soutěží a může soutěžit jen s jednou povídkou.

Pro přihlášení do soutěže existuje určitý postup. Důležitý je datum uzávěrky 31. 5. 2014. Pravidla vyžadují povídku v elektronické i tištěné podobě s tím, že pro obě platí stejný termín uzávěrky. Podrobný návod k přihlášení najdete na stránkách soutěže: www.cena.fantazia.sk. OBR: Knižní sbírky

Odborná porota bude vyhlášená v průběhu května. Společné vyhlášení proběhne 10. června v knihkupectví Martinus.sk v Bratislavském Cubicone. Na stránce www.kultura.sme.sk bude publikováno 5 finálových povídek, o jejímž vítězi rozhodnou čtenáři.

Organizátoři soutěže letos navýšili finanční výhry. Vítěz získá kromě sochy Ceny Fantázie vytvořené uměleckým sochařem Andrejom Csillagom i 250 Eur. Autor umístěný na druhém místě získá 150 Eur a bronzový vítěz získá částku 100 Eur.

V minulém roce byla vyhlášená i Fantasy Award, která má stejný termín uzávěrky i stejný rozsah povídek. Rozdílný je soutěžní jazyk, jímž je angličtina a v tomto případě můžou soutěžit i již dříve publikované texty. Podmínkou je trvalé bydliště na Slovensku. Více informací se dozvíte na stránkách soutěže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Píšete slovensky? Tak právě pro vás je tu další literární soutěž

Hide picture