Menu
FANZINE.cz
Technologie

PlayStation 3, nebo Xbox 360? Poradíme vám, jakou konzoli si vybrat

Marek Jedinák

Marek Jedinák

29. 8. 2011

!Válka konzolí 3. část!Herní konzole jsou celosvětově čím dál tím populárnější. Kupovat si obě dvě nemá pro většinu hráčů smysl, takže je čeká Sofiina volba. Topzine.cz poradí svým čtenářům, jak toto nekonečné dilema vyřešit.

Jsou si tak podobné, a přeci tak odlišné. Kterou z nich si vybrat? Foto: Tadeáš Kubů, Topzine.cz

Pro fanoušky slušné grafiky a takzvaných hardcore hráče jsou na trhu k dispozici prakticky jen dvě konzole, PlayStation 3 a Xbox 360. Konzoli od Nintenda, Wii, jako přílišného konkurenta chápat nelze, svojí koncepcí je orientované na mnohem širší skupiny, především zaměřením na menší děti a ženy.

Která herní konzole je ta nejlepší? Čtěte speciál Válka konzolí!

Přestože jsou si obě konzole velmi podobné, v některých aspektech se trochu liší. Reálné rozdíly jsou však spíše hnidopišského charakteru. Hráči neustále řeší ve své podstatě podružné záležitosti jako kvalitu joysticku, teoretický výkon a tak podobně.

O obou konzolích zároveň neustále panují různá, nutno podotknout mylná, dogmata. Xbox 360 ve své nové generaci přezdívané Slim prakticky již netrpí fenoménem RRoD (vyhoření vnitřku konzole bez možnosti opravy). V první generaci však dosahoval počet reklamovaných konzolí během prvního roku téměř až padesáti procent.

Nezapomeňte, že i přes obrovské nesváry mezi oběma komunitami jde reálně o dost podobné stroje, a to ve všech aspektech.

PlayStation 3 je naopak zaškatulkován jako mašina, na níž většina multiplatformních her vypadá hůře než na Xboxu 360. Dříve to kvůli složité architektuře byla skutečně pravda. Nyní se však rozdíl rychle stírá. Podle webu lensoftruth.com zabývajícím se porovnáním stejných her na různých konzolích je zřejmé, že PlayStation 3 postupně získává navrch.

Jakou konzoli si vybrat?

PlayStation 3

Jasná výhoda konzole tkví především ve velkém počtu exkluzivních herních titulů. Pokud má hráč k dispozici také počítač, je PlayStation optimální volbou. Díky přídavnému ovladači PS Move, třeba v kombinaci s nástavcem Sharpshooter, se postupně profiluje spíše jako konzole pro Hardcore hráče, kteří mají chuť v její společnosti trávit klidně několik desítek hodin týdně. Doporučil bych ho jako zařízení pro hráče vlastnící počítač jako jeho doplněk.

Xbox 360

Pohybový ovladač Kinect určil další směřování konzole. Z hardcore hráčů se trochu nechtěně přeorientovala na casual hráče. Společnost Microsoft jaksi zapomněla na exkluzivní tituly, a zatímco Sony jich vydá bezmála desítku ročně, Microsoft stěží dva (nepočítaje tituly pro Kinect). Díky nižší ceně, ovladači Kinect bych naopak Xbox doporučil jako náhradu počítače.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PlayStation 3, nebo Xbox 360? Poradíme vám, jakou konzoli si vybrat

Hide picture