Menu
FANZINE.cz
Technologie

PlayStation 4 odhaluje datum vydání. SONY jej představí v polovině února

Marek Jedinák

Marek Jedinák

1. 2. 2013

Nasvědčuje tomu video uveřejněné na oficiálním Youtube kanálu společnosti SONY. Po téměř čtyřiceti vteřinách surrealistických motivů protkaných magickou čtveřicí playstatioňáckých symbolů na diváka vyskočí záhadné datum – 20. únor roku 2013.

PlayStation 4 na konceptuálním artworku.

PlayStation 4 na konceptuálním artworku.

Hned po uveřejnění začaly na stránkách naskakovat lajky doplněné nadšenými komentáři. Většina fanoušků se jednoznačně shoduje na tom, že zákonitě půjde o PlayStation 4. Fakt, že současné generaci konzolí došel dech už přibližně před dvěma lety, patří mezi všeobecně známá veřejná tajemství, stejně jako nepříliš přívětivá finanční situace společnosti, která každým rokem ztrácí podíl na trhu.

PlayStation 4 je tudíž ideální příležitostí jak nastartovat růst herní divize, jež patří mezi jednu z nejúspěšnějších.

Pro SONY by to také znamenalo poučení marketingových specialistů, jimž by se díky brzkému uvedení konzole podařilo získat konkurenční výhodu proti Microsoftu, který déle než šest let těžil z toho, že se mu podařilo vydat Xbox 360 přibližně rok před svým přímým konkurentem.

Oficiální Facebook láká na něco velkého!

Oficiální Facebook láká na něco velkého!

Někteří aktéři internetových diskuzí také poukazují na fakt, že může jít například o ztenčenou verzi PS Vita, což však pokládám za nepravděpodobné. Vzhledem k tomu, že geekové čekají na následující generaci konzolí s netrpělivostí Anakina Skywalkera, by SONY tak velký humbukem kvůli podřadným nesmyslům svému image maximálně uškodila.

Teorii podporuje také fakt, že shodou okolností byl přibližně před dvěma dny zveřejněn leak přinášející domnělé technické specifikace PlayStationu 4. Podle webu VGleaks by měla nová konzole běžet na bázi osmijaderného procesoru o frekvenci 1,6 GHz a grafické kartě podporující DirectX 11.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PlayStation 4 odhaluje datum vydání. SONY jej představí v polovině února

Hide picture