×
FANZINE.cz

Počet uživatelů Internet Explorer klesá. Už koncem roku jej trumfne Chrome

google chromeProhlížeč Internet Eplorer upadá. Uživatelé dávají přednost jiným prohlížečům, jako jsou Google Chrome a Mozilla Firefox. Podaří se Internet Explorer dostat opět na úplný vrchol, nebo se tam usadí Google Chrome?

Internet Explorer
Internet Explorer se chce opět stát bezkonkurenčním prohlížečem. Zdroj: microsoft.com

Budoucnost Internet Explorer závisí nejvíce na uživatelích a upgradu. Podle posledních měsíců oblíbenost Exploreru klesá, uživatelé spíše využívají prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox, a kvůli tomu Microsoft přišel o pět procent na trhu s internetovými prohlížeči.

Používání internetových prohlížečů čtenáři Topzine.cz

  • Prohlížeč – %
  • Firefox – 38,18 %
  • Chrome – 26,07 %
  • Internet Explorer – 24,73 %
  • Opera – 7,79 %
  • Safari – 1,99 %

Zdroj: Google Analytics

Když to takto půjde dál, prohlížeč se dostane pod padesát procent používání už koncem května 2012. Microsoft vyzvedla o dvě procenta nahoru nová verze prohlížeče Internet Explorer 9. Bohužel pro Microsoft je tato verze primárně určena pro Windows Vista a Windows 7, na ostatních operačních systémech je omezena. Používat se tak nedá úplně vše. Uživatelé Windows XP se tak musí spokojit pouze s předchozí verzí Internet Explorer 8.

Bojíte se žen? Tak to jste ještě neviděli ženy z ostrova Banoi!

Ve všech operačních systémech je Internet Explorer 8 stále ještě nejúspěšnější prohlížeč, má přes 30 % na trhu. Google Chrome má na trhu 13 % a na třetí příčce s 10 % se umístil Internet Explorer 6, sice starý, ale stále výkonný. Příznivci Google budou souhlasit, že Google Chrome disponuje jednou krásnou výhodou, a tou je tichá aktualizace, takže uživatelé tohoto prohlížeče můžou mít jistotu, že používají vždy nejaktuálnější verzi, nemusejí nic stahovat a instalovat a nic jim nechybí. Komu by se to nelíbilo?

Google Chrome
Google Chrome se hrne na první příčky na trhu. Zdroj: google.com

Mozilla Firefox se za posledních pár měsíců nijak nezměnila a na trhu přišla pouze o jedno procento. Firefox se v poslední verzi dosti ztotožnil s prohlížečem Google Chrome a jeho tichými aktualizacemi. Dalším dosti používaným prohlížečem je Apple Safari, který v posledním roce pomalu získal podíl jednoho procenta na trhu. Zato prohlížeč Opera pomalu mizí a její podíl na trhu klesl z 2, 42 % na pouhých 1, 68 %, a to za necelý rok.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..