Menu
FANZINE.cz
Technologie

Počet uživatelů Internet Explorer klesá. Už koncem roku jej trumfne Chrome

Monika Šulcová

Monika Šulcová

14. 9. 2011

google chromeProhlížeč Internet Eplorer upadá. Uživatelé dávají přednost jiným prohlížečům, jako jsou Google Chrome a Mozilla Firefox. Podaří se Internet Explorer dostat opět na úplný vrchol, nebo se tam usadí Google Chrome?

Internet Explorer

Internet Explorer se chce opět stát bezkonkurenčním prohlížečem. Zdroj: microsoft.com

Budoucnost Internet Explorer závisí nejvíce na uživatelích a upgradu. Podle posledních měsíců oblíbenost Exploreru klesá, uživatelé spíše využívají prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox, a kvůli tomu Microsoft přišel o pět procent na trhu s internetovými prohlížeči.

Používání internetových prohlížečů čtenáři Topzine.cz

  • Prohlížeč – %
  • Firefox – 38,18 %
  • Chrome – 26,07 %
  • Internet Explorer – 24,73 %
  • Opera – 7,79 %
  • Safari – 1,99 %

Zdroj: Google Analytics

Když to takto půjde dál, prohlížeč se dostane pod padesát procent používání už koncem května 2012. Microsoft vyzvedla o dvě procenta nahoru nová verze prohlížeče Internet Explorer 9. Bohužel pro Microsoft je tato verze primárně určena pro Windows Vista a Windows 7, na ostatních operačních systémech je omezena. Používat se tak nedá úplně vše. Uživatelé Windows XP se tak musí spokojit pouze s předchozí verzí Internet Explorer 8.

Bojíte se žen? Tak to jste ještě neviděli ženy z ostrova Banoi!

Ve všech operačních systémech je Internet Explorer 8 stále ještě nejúspěšnější prohlížeč, má přes 30 % na trhu. Google Chrome má na trhu 13 % a na třetí příčce s 10 % se umístil Internet Explorer 6, sice starý, ale stále výkonný. Příznivci Google budou souhlasit, že Google Chrome disponuje jednou krásnou výhodou, a tou je tichá aktualizace, takže uživatelé tohoto prohlížeče můžou mít jistotu, že používají vždy nejaktuálnější verzi, nemusejí nic stahovat a instalovat a nic jim nechybí. Komu by se to nelíbilo?

Google Chrome
Google Chrome se hrne na první příčky na trhu. Zdroj: google.com

Mozilla Firefox se za posledních pár měsíců nijak nezměnila a na trhu přišla pouze o jedno procento. Firefox se v poslední verzi dosti ztotožnil s prohlížečem Google Chrome a jeho tichými aktualizacemi. Dalším dosti používaným prohlížečem je Apple Safari, který v posledním roce pomalu získal podíl jednoho procenta na trhu. Zato prohlížeč Opera pomalu mizí a její podíl na trhu klesl z 2, 42 % na pouhých 1, 68 %, a to za necelý rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Počet uživatelů Internet Explorer klesá. Už koncem roku jej trumfne Chrome

Hide picture