Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Počtvrté s Mariňáky Roberta Fabiana a ještě něco navíc

Redakce

Redakce

3. 8. 2010

Před několika dny vyšla již počtvrté původně debutová kniha Roberta Fabiana Mariňáci. A k tomu s pracovním názvem Mariňáci+. Proč plus?

Ilustrace na obálce Mariňáků Autor: David Spáčil

Po prvním vydání z roku 2000, které vletělo na pulty obchodů jako tsunami a které z nich se stejnou rychlostí i zmizelo, přišel o rok později stejně úspěšný dotisk. Proto se na třetí dávku knih nemuselo čekat o nic moc déle než dva roky. Nyní je tedy na řadě číslo čtyři a to výročně po deseti letech od prvního vydání.

Robert Fabian, autor tohoto nejúspěšnějšího českého military sci-fi, samozřejmě nelenil a za deset let vydal další knihy, které byly také velmi úspěšné. Některé jako dvoudílný román Carpe Diem (Straky na vrbě, Praha 2005), který se odehrává ve stejném vesmíru jako Mariňáci, jsou naprosto vyprodané a jiné už také mají své dotisky.

Co však znamená ono tajemné plus v pracovním názvu? Když se Fabian dozvěděl o dalším dotisku své prvotiny, rozhodl se ji přebrousit, a dokonce přidal i přes 200 stran bonusu. „Znovu a nově můžete prožít příběh příslušníků družstva námořní pěchoty ze vzdálené a nepříliš šťastné budoucnosti, jejichž rutinní akce se poněkud zvrhne…,“ prozrazuje o ději anotace.

Fabianův přepracovaný debut vyšel v nakladatelsví Straky na vrbě v edici Česká fantastika.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Počtvrté s Mariňáky Roberta Fabiana a ještě něco navíc

Hide picture