Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Podívejte se, jak vypadá Alenka v říši divů v rukou Salvadora Dalího

Redakce

Redakce

25. 11. 2011

OBR: Ilustrace Salvador Dalí perexK některým knihám ilustrace prostě patří. Každý však jednou dospěje a blonďatá Alenka poskakující ve společnosti huňatého králíčka už není to, co bývala. Prohlédněte si radši ilustrace, které vytvořil sám Salvador Dalí!

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/ilustrace-dali/]

Králičí nora, roztěkaný ušák s hodinkami a krutá červená královna. Příběh o Alence zná asi každý a stejně tak i obrázky, které knihu většinou vážou. Jak to dopadne, když vypravování Lewise Carolla vezme do rukou surrealista Salvador Dalí? Gejzíry barev, psychedelické scény a obrazy jako vystřižené z horečnatých snů. Konečně ilustrace, které jsou hodny Carollovy fantazie.

Přečtěte si také knižní recenzi Alenky v kraji divů

Speciální vydání knihy Alenka v říši divů vyšlo v roce 1969 v nakladatelství Random House. Salvador Dalí vytvořil ke každé kapitole knihy originální ilustraci, a tak vznikla neobvyklá publikace v luxusním provedení. I kdyby však pozorný čtenář přehlédl podpis umělce, jistě by autora ilustrací brzy odhalil. Ani u Alenky si totiž Dalí neodpustil alespoň jedny rozteklé hodiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podívejte se, jak vypadá Alenka v říši divů v rukou Salvadora Dalího

Hide picture