Menu
FANZINE.cz
Technologie

Preview hry The Lord of the Rings: War in the North. Středozem čeká krveprolití

Redakce

Redakce

18. 4. 2011

LOTR War in the NorthNelehký úkol na sebe vezme stará známá trojka: člověk (Dúnadan), elf a trpaslík. Nenechte se však mýlit, Aragorn, Legolas a Gimli mají zrovna jinou práci. Povstali noví hrdinové, kteří se pokusí přinést Středozemi mír.

Boj v zasněžených horách

Akce!! Zdroj:warinthenorth.com/

Tvůrci ze Snowblind Studio mohou navíc využít nejen filmového zpracování, ale i původní literární předlohy, a tak doufejme, že se jim z toho povede vytřískat co nejvíc. Hra se odehrává souběžně s událostmi známými z filmů, když Frodo nese prsten k hoře Osudu.

Základní motiv příběhu je jednoduchý: tři nesourodí hrdinové utvoří Společenství a postaví se novému poručíkovi temného pána Agandaurovi, který na severu Středozemě sjednocuje zlé síly. Jelikož boje na severu nebyly pořádně popsány ani v knize, jde o jeden z důvodů, proč by si minimálně fanoušci série měli hru zahrát.

Raz, dva, tři jako my tři bratři

Pro někoho může být zajímavá i brutalita, protože se jedná o první hru z universa Pána prstenů, která má hodnocení M (17+) a skřetí údy tu budou lítat vzduchem.

Hlavním tahákem je ale online kooperativní režim až pro tři hráče, který půjde hrát i ve split-screenu, a pokud jste sami, dvou zbývajících hrdinů se ujme umělá inteligence. Hra má být hodně týmově zaměřená a podle vývojářů se bez ostatních dvou charakterů a jejich schopností neobejdeme. Snad se to podaří a hra přinese více kooperace a ne jen rutinní RPG rubačku.

Souboj s obrem

My tři, my nejsme vůbec žádní mistři...ale toho obra sundáme.

Každý z hratelných dobrodruhů je odlišný a má jedinečné schopnosti jak v boji, tak mimo něj. Daly by se charakterizovat do tříd Mág, Scout a Warrior. Trpaslík je zvyklý na boj zblízka, a tak vydrží i nejvíc ran, ale může využít i silnou a pomalou kuši.

Navíc dokáže najít slabá místa ve skalách, kudy se sekyrou proláme, a odhalí tak alternativní trasu anebo skrytý poklad. Elf je čaroděj (a první přečin vůči předloze), který ovládá jak útočná, tak i různá podpůrná kouzla jako třeba ochranný štít. Kromě toho se mu sem tam podaří najít léčivou bylinu a patřičně ji využít.

Hraničář pobral díky svému původu trochu stealth schopnosti, ale v boji zblízka se určitě neztratí a na dálku je nebezpečný díky svému luku. Přesto, že RPG část hry není moc zdůrazňována, nevypadá, že tu bude jen tak do počtu.

Například rozhovory mají mít styl á la Mass Effect. Každá postava má svůj exkluzivní strom schopností a její povolání by mělo jít díky levelování do velké míry upravit dle vlastních potřeb.

Dalším důležitým sloupem RPG her je inventář a sbírání předmětů. Těch prý ve hře bude dostatek, takže už se těšte na dohadování s přáteli, komu že připadne další meč.

Přiznám se, že já osobně se do hry pustím, i kdyby to měl být jen Dynasty Warriors v menším měřítku. Titul LOTR: WitN očekávejte před prázdninami na PC, Playstation 3 a Xbox 360.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Preview hry The Lord of the Rings: War in the North. Středozem čeká krveprolití

Hide picture