Menu
FANZINE.cz
Komiks

Podpořte vydání původního českého komiksu U283

Markéta Pešková

Markéta Pešková

23. 3. 2021

Máme tu žhavou novinku pro všechny milovníky komiksů. Právě se rozbíhá crowdfundingová kampaň na podporu vydání původního českého komiksu U283. Přispěvatelé mají možnost získat plakát, tričko, nebo se dokonce stát jednou z komiksových postav!

České komiksy vždycky stály za to. Rychlé šípy, Zelený Raoul nebo Čtyřlístek jistě v dětství prováděly mnohé z vás. Je hezké vidět, že tradice pokračuje a také v dnešní době vznikají nová komiksová díla. Potřebují však trochu podpory.

Studená válka, válečné ponorky a vraždy seniorů v Mnichově

Český komiks U283 se odehrává v roce 1979 v době studené války. Dojde k objevu nacistické válečné ponorky v Alpách, v Mnichově přibývá vražd seniorů. Tipli byste si, že spolu tyto události nějak souvisí? A jak by asi mohly ovlivnit život amerického polárníka, který zrovna pátrá v Antarktidě po zmizelém otci? Propojení odhalí až incident, jenž má potenciál ohrozit budoucnost celého lidstva!

Cílem crowdfundingové kampaně je vydat knihu v tištěné podobě

Crowdfunding na portálu Hithit.cz si klade za cíl vybrat dostatek peněz, aby mohla být kniha vydána v tištěné podobě. Cílem je vytvořit 140stránkovou plnobarevnou knihu o formátu 175×265 mm.

Spuštění kampaně bylo naplánováno na 22. 3. 2021. Všichni komiksoví fanoušci, již přispějí částkou vyšší než 199 Kč, najdou své jméno v tiráži komiksu a stanou se členem posádky ponorky U283. U vyšších částek můžete získat plakát či originální merch. Nejvyšší metou je pak stát se přímo postavou v komiksu.

Za komiksem stojí grafik Rostislav Bakula

Celý komiks je dílem jediného člověka, Rostislava Bakuly, který se živí grafickým designem. Příběh vytvořil a sám nakreslil. Ponoukl ho k tomu covid-19, krizi viděl jako příležitost a díky většímu množství času konečně realizoval svůj první autorský komiks. Od vás teď potřebuje pomoct, aby ho dotáhl až do konce, tedy do tištěné podoby, která se může vyjímat i ve vaší knihovně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podpořte vydání původního českého komiksu U283

Hide picture