Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Pokračování snímku Maze Runner: Petyr Baelish se objeví v roli záporáka

Redakce

Redakce

9. 10. 2014

Režisér Wes Ball prozatím do pokračování Maze Runner obsadil převážně teenagery. Ovšem nyní se ukázalo, že našel svého záporáka a bude jím Aidan Gillen, známý jako Petyr Baelish ze seriálu Game of Thrones.

FOTO: Aidan Gillen

Aidan Gillen. Zdroj: HBO

Herec by měl znázornit postavu Jansona, kterého čtenáři této trilogie Jamese Dashnera znají jako hlavního antagonistu celého příběhu. Stejně jako jeho postava ve Hře o trůny, i Janson má svou přezdívku: Rat-Man, krysí muž.

Poté, co bylo potvrzeno pokračování Maze Runner s podtitulem Scorched Earth, jsou k dispozici nové informace k projektu. Wes Ball, jehož režisérským debutem byl právě první Maze Runner, se do svého křesla vrátí. Stejně tak se vrátí Dylan O’Brien, který hraje hlavní postavu Thomase. Zatím je nejasné, jestli budou zpátky i ostatní herci, ale určitě se to brzy dozvíme. Datum premiéry je plánováno už za necelý rok, produkce by měla začít na konci měsíce, a to znamená, že herci by měli být známí v nejbližších týdnech.

aidan-gillen-hra-o-truny-hbo

Aidan Gillen jako Petyr Baelish

V prvním Maze Runner je Thomas uveden do Placu – zalesněné oblasti, kterou obydlují náctiletí chlapci, a která je obklopená obrovským pohyblivým bludištěm plným příšer. Thomas si nepamatuje nic sám o sobě, ani o tom, jak se na toto místo dostal. Stanoví si za cíl, že najde cestu ven z tohoto vězení, a také zjistí, kdo je odpovědný za jeho uvěznění. Samozřejmě se to snáze řekne, než udělá – nejen kvůli hrozbám za zdmi, ale také kvůli jeho spoluvězňům.

Aidan Gillen má sice práci i na další řadě Hry o trůny, která se bude vysílat v dubnu 2015, ale přesto si našel čas i na další projekt. Nedávno také pracoval se scénáristou a režisérem Johnem Michaelem McDonaghem na dramatu Kalvárie, které vyšlo na začátku tohoto roku.

Studiu 20th Century Fox se líbilo, jak dobře si Maze Runner vedl se svým datem premiéry v září. Proto stanovilo, že pokračování snímku by mělo přijít do kin 18. září 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pokračování snímku Maze Runner: Petyr Baelish se objeví v roli záporáka

Hide picture