Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Popkulturní festival PragoFFest letos láká na zkušební vstupné zdarma

Martin Peška

Martin Peška

28. 1. 2014

Pátý ročník festivalu sci-fi, fantasy, komiksu, videoher a další popkulturní tématiky PragoFFest, který se koná od čtvrtku 30. ledna, letos nabídne návštěvníkům bezplatné vstupné na zkoušku.

FOTO: Japonská kultura - ilustrační foto

Ilustrační snímek. Foto: Martin Peška, FANZINE.cz

PragoFFest 2014, jehož program sestává z rekordních 530 pořadů v rámci 20 programových linií, nabídne všem fanouškům popkultury v první den festivalu vstupné zdarma. Užít si atmosféru festivalu na zkoušku bude možné bezplatně od 18 do 24 hodin. Redakci FANZINE.cz to potvrdil ředitel festivalu Václav Pravda z pořádajícího občanského sdružení SFK Avalon.

Informace o PragoFFestu
Datum: čtvrtek 30. ledna – neděle 2. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)
Vstupenky: od 80 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti PragoFFestu 2014

I letos na návštěvníky čtyřdenní přehlídky v prostorách základní školy nazývané Modrá škola čekají herny s počítači a konzolemi, ale i čtyři desítky stolů na pro příznivce deskových a karetních her. Z těch se zde představí mimo jiné novinky jako Samurajský meč, Tash Kalar či Minutová říše.

Kromě her všeho druhu jsou na programu přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy pro fanoušky seriálů a filmů jako jsou Doctor Who, Hobit nebo Hra o trůny.
FOTO: Bronies - ilustrační foto

Každoročně je možné na festivalu potkat řadu kostýmovaných fanoušků od individuálních kostýmů, přes charitativní kostýmovou Star Wars organizaci Rebel Legion až po partu dospěláků ujíždějících na dětském animovaném seriálu My Litte Pony pobíhajících po akci v pestrobarevných parukách.

FOTO: Manga - ilustrační fotoNa své si v rámci programu J-culture a OrientCon přijdou i fanoušci Japonska, japonské kultury a především japonských kreslených fenoménů manga a anime.

V loňském roce PragoFFest navštívilo okolo 2.500 lidí, což akci řadí mezi tři největší tohoto typu v České republice a současně o největší pražský festival fantastiky a her. Na letošní ročník se předem přihlásilo na webu akce už více jak 1.000 lidí. Na akci je možné získat vstup i na místě.

Ačkoliv se na festival sjíždí fanoušci fantastiky z celé republiky, akce se snaží přiblížit i běžným konzumentům popkultury či nadšencům pro vědu a techniku, které jistě nadchne expozice Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Popkulturní festival PragoFFest letos láká na zkušební vstupné zdarma

Hide picture