Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Populární pohádkové chaloupky

Chaloupka na stromě či domek dědečka večerníčku? Pohádkové chaloupky nemusí být jen imaginárním místem z příběhů. Dřevěné chaty, domky a chaloupky jako vystřižené z pohádek a příběhů existují i ​​v reálném světě. Svou pohádkovou chaloupku můžete mít doma i vy!

Jistě jste někdy jako děti snili o životě v pohádkovém domku, zámku, začarované chaloupce či jiném pohádkovém místě. Někteří se tohoto snu nevzdali a vytvořili si doslova pohádkové chaloupky a domky ať už na bydlení, zahrádkaření nebo rekreaci. Svůj pohádkový sen si můžete splnit i vy. Dnes existuje mnoho dostupných možností, jak si pořídit a vytvořit pohádkovou chaloupku či domek přímo na vaší zahradě či pozemku. Jak na to?

Přeměna pohádky na realitu

Ideální volbou při vytváření pohádkové chaloupky jsou stavby ze dřeva. Už samotný materiál svým charakterem dodává kouzlo a navíc, dřevěné chaty a domky skvěle zapadají do přírodního prostředí zahrady, lesa či rekreační oblasti. Stavby ze dřeva jsou dnes mimořádně populární, a to nejen pro jejich estetické vlastnosti, ale jsou také skvělými praktickými pomocníky. Dřevěné chaty, domky ale i altánky nabízejí prostor pro volnočasové aktivity, ubytování, posezení s rodinou a přáteli či uskladnění zahradních či sportovních potřeb. Kromě toho jsou stavby ze dřeva jako stvořené k odpočinku a rekreaci v příjemném přírodním prostředí. Už jen samotná vůně dřeva navodí pocit, že se nacházíte v pohádce. Nemluvě o tom, že se dřevěné chaty či domky dají zařídit tak, že se bez problémů mohou nazývat zahradním královstvím.

Jak si vybrat svou pohádkovou chaloupku?

Pokud toužíte po své chaloupce, nyní je ten správný čas na to, abyste se pustili do plnění si svého snu. Příjemné počasí vám zajistí rychlou realizaci a tak si budete moci svou pohádku vychutnávat ještě během této sezóny. Stavby ze dřeva jsou dnes dostupné v různých provedeních, velikostech, tvarech a tak nebudete mít problém vybrat si tu svou vysněnou. Při výběru je však třeba zaměřit se na několik faktorů. Nejdůležitějším z nich je druh materiálů, ze kterých jsou dřevěné chaty či domky vyráběny. Podstatná je jejich kvalita, protože od ní se přímo úměrně odvíjí i odolnost dřevěné stavby vůči vnějším vlivům a poškozením. A čím je vyšší odolnost, tím roste i trvanlivost dřevěné stavby. Zaměřit se na kvalitu je to nejpodstatnější, co byste při výběru své pohádkové chaloupky měli udělat. Při výběru zohledněte i dispoziční podmínky pozemku, na který budete chtít chatku či domek umístit, přístup k místu ale i případné napojení na elektřinu a vodu. Některé dřevěné chaty a domky se totiž dají využívat i na celoroční bydlení. Stačí, když budou zateplené a vybavené zdrojem tepla. Tak poskytují pohádkové bydlení i během barevného podzimu či kouzelné zimy.

 

Prostředí, ve kterém se nacházíme a které nás obklopuje, ovlivňuje to, jak se cítíme. Pokud jsme obklopeni harmonií a klidnou atmosférou, můžeme si užívat chvíle relaxu a pohody. Pohádkové chaloupky jsou jako stvořené k odpočinku a „únik“ z rušných pracovních dnů. Vyberte si i vy svou vysněnou chaloupku či domeček a vytvořte si pohádku přímo u vás doma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Populární pohádkové chaloupky

Hide picture