Menu
FANZINE.cz
Technologie

Portál Megaupload končí. Šéfové si posedí a přijdou o luxusní sbírku aut

Martin Mašek

Martin Mašek

23. 1. 2012

Logo MegauploadDalší zářez pro americkou SOPU a PIPU je definitivní uzavření serveru Megaupload.com. Portál se prý dopustil porušení autorských práv a učinil tak škodu přes 500 milionů dolarů, to je v přepočtu kolem deseti miliard korun. Jeho šéf Kim Schmitz a členové vedení byli zatčeni.

Piráti internetových moří činí hudebním vydavatelstvím velké finanční ztráty Zdroj: distributor filmu

I když má Megaupload sídlo v Hongkongu, aby se tak vyhnul americkým úřadům, stejně jej nakonec ruka amerického zákona dostihla. Portál poskytoval skoro 80 milionům uživatelů data, v internetovém terminologii známá jako warez. Mimo jiné i celebritám, které pro něj nazpívaly novou úvodní znělku.

Čtěte také: Demo Syndicate nabídne i kooperační režim už koncem ledna

SOPA, neboli Stop Online Piracy Act a PIPA, Protect IP Act, se v posledních několika týdnech snaží omezit uživatele internetu, zdůvodňují to bojem proti pirátům. Dne 19. ledna 2012 se mnoho serverů v čele s Wikipedií a Megauploadem účastnilo stávky, aby vyjádřili nesouhlas, jakým způsobem SOPA a PIPA bojují proti počítačovým pirátům.

Jistě pak není pouhou náhodou, že hned druhý den představitelé jednoho serveru zadržela policie, včetně konfiskace části movitého majetku obsahující především sbírku luxusních automobilů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Portál Megaupload končí. Šéfové si posedí a přijdou o luxusní sbírku aut

Hide picture