Menu
FANZINE.cz
Technologie

Postapokalyptická řežba Rage. Jak bude země vypadat po dopadu asteroidu?

Jakub Bilko

Jakub Bilko

23. 3. 2011

RageOd tvůrců klasik jako Doom, Quake nebo Wolfenstein se na naše herní stroje chystá postapokalyptická novinka s názvem Rage. Jsme tedy zvědaví, jestli je její název oprávněný a podaří se jí zuřivě zapadnout do síně slávy Doomovek.

Rage - pouštní buginy

Skoro jako Dirt, zdroj: epicbattleaxe.com

Když se vývojáři z ID Software v roce 2007 chlubili se svým novým enginem id Tech 5, představili posléze nový titul, který by měl být tímto enginem poháněn. Hra Rage se odehrává v postapokalyptickém světě, který byl do této podoby uvržen meteoritem, jenž zasáhl Zemi. Skupina přeživších formuje osady pro přežití, které mají sloužit také jako defensivní základny, protože po dopadu se to všude hemží mutanty.

Právě přeživší jsou součástí projektu Eden, který byl stvořen pro záchranu lidstva. Lidé byli uzavřeni pod zem do takzvaných arch. Po nárazu meteoritem se hráč probouzí v arše, ve které přežil jako jediný, ovšem ne bez újmy. Na příčinu ztráty paměti si není schopen vzpomenout, neví, kdo vlastně je a má-li nějaký úkol. Odkázán sám na sebe tedy musí nejdříve v podzemí najít nějakou potravu a setkat se s případnými spojenci.

Rage - mutanti

V této chvíli by se hodila slavná BFG 9000, zdroj: multiplayergames.com

Vývojáři slibují arzenál exotických zbraní a různých předmětů, s jejichž pomocí se hráč postaví tváří v tvář mutantům a banditům. Obzvlášť dobře zní dálkově ovládané auto s bombou. Kromě střílecí části, kdy postavu ovládáme z pohledu první osoby, se dostane také na závody, kdy budeme řídit pouštní buginu, tentokrát ve 3rd person pohledu. Autíčko by mělo jít vylepšovat v podobě nových zbraní, laků a jiných částí.

Předešlé hry od ID Software byly ryze lineární, Rage by se proto měl vydat jiným směrem a nabídnout hráči více volnosti, obzvlášť v oblasti prozkoumávání. Mezi další sliby patří poutavý příběh a v neposlední řadě také pěkné grafické zpracování. Datum vydání je zatím stanoveno na 13. září letošního roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Postapokalyptická řežba Rage. Jak bude země vypadat po dopadu asteroidu?

Hide picture