Menu
FANZINE.cz
Komiks

Postižená Batgirl se opět postaví na nohy

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

18. 6. 2011

Batgirl (perex)Komiksové nakladatelství DC rozvířilo fanouškovské vody svým nejnovějším prohlášením. Chystá se postavit na nohy svou postiženou hrdinku Batgirl, která už dobrých dvacet let nechodí.

Koláž Batgirl - Oracle (ilustrační)

Dvě podoby Barbary Gordon. Vrací se k té první Zdroj: DC Comics

Americký komiksový gigant DC se chystá přepsat historii jedné ze svých méně známých postav, její fanoušky však informace už v tuto chvíli dostává do varu. Batgirl bude opět chodit. A zdaleka ne všichni její čtenáři to vítají s nadšením.

Postava s občanským jménem Barbara Gordon se poprvé objevila na komiksovém poli v polovině šedesátých let, kdy nahradila původní a nepříliš úspěšnou Bat-Girl. Koncept obou postav se však velmi lišil. Novější verze, která je ženskou alternativou k Temnému rytíři Batmanovi, si záhy získala velkou popularitu. Její superhrdinskou kariéru však ukončila v roce 1988 kulka do páteře, kvůli níž ochrnula. Na scénu se však vrátila na vozíčku a pod novým jménem Oracle, aby nadále bojovala proti zločinu, tentokrát zpoza počítačové obrazovky. Pod kostýmem Batgirl se od jejího odchodu do invalidního důchodu vystřídalo několik dalších ženských hrdinek.

Velký návrat malé hvězdy

V chystaném komiksu, který vyjde letos v září, se však vrátí na scénu Barbara, aby si v plné síle získala vlnu fanoušků novými příběhy. „Jednoduše byla mimo akci a nebezpečí příliš dlouhou dobu,“ komentovala nový vývoj v životě postavy scenáristka Gail Simone. Dodala však, že chápe obavy komiksových fanoušků, kteří se ke ztrátě jediné postižené superhrdinky na trhu stavějí spíše negativně.

V českém překladu samostatné booky o Batgirl nevycházejí. Nejblíže se k nám dostala Barbara coby inspirace pro postavu Barbary Wilson v nechvalně proslulém snímku Batman a Robin (1997), který na dlouhou dobu pohřbil jakékoliv filmové adaptace z batmanovského univerza. Zašlou slávu netopýrů znovu připomněl až Christopher Nolan rebootem Batman začíná (2005).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Postižená Batgirl se opět postaví na nohy

Hide picture