Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Povánoční úklid je strašákem nového roku. Jak si ho usnadnit?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

28. 12. 2022

Vánoce jsou za námi. Týdny a měsíce příprav, pečení cukroví, zdobení stromečku a dekorování domova, nakupování vánočních dárků, to vše se proměnilo v několik kouzelných dní, strávených v rodinném kruhu. Nyní je na čase vrátit se do běžného života. A to nejlépe uděláte pořádným úklidem. V článku vám dáme několik skvělých tipů, co a jak po Vánocích uklidit a jak se co nejlépe připravit na příští sezónu.

Vánoční výzdoba musí dolů

Nebuďte jedni z těch, kdo mají v oknech vánoční osvětlení až do Velikonoc. Čas na úklid vánočních dekorací je právě teď. Dekorace je dobré opatrně vyčistit, než je uložíte zpátky do krabic a uskladnit tak, abyste je příští rok snadno našli. Není nic horšího, než shánět příští rok nové dekorace na poslední chvíli. Nezapomeňte, že i stromeček by měl být dle tradice odstrojen do Tří králů, tedy do 6. ledna.

Nezapomeňte na čalounění a koberce

Zejména, pokud u vás trávili čas přátelé a příbuzní, nebo pokud u vás doma dokonce probíhají silvestrovské oslavy, dostává nábytek, čalounění a koberce pořádně zabrat. Pokud máte v rodině malé ratolesti, pak nejsou neobvyklé ani různé nehody, jako je třeba rybí polévka na koberci a zaschlá čokoláda na gauči. Pokud máte opravdu velkou domácnost nebo skvrny nejdou ničím dolů, pomůže půjčovna čistících strojů. Od vysávání, drhnutí po vysokotlaké čištění, půjčovna čistících strojů vám poskytne vše potřebné, abyste z koberců dostali i ty nejodolnější skvrny. I pokud k žádné nehodně zrovna nedošlo, jednou za čas je dobré čalounění, kobercům i podlaze dopřát trochu extra péče. A velmi těžko bychom hledali vhodnější příležitost, než je začátek nového roku. Vše bude zase na několik měsíců vypadat jako nové.

Zbavte se zbytků

Kromě klasického úklidu po svátečních oslavách se zaměřte také na zbytky jídla. Během vánočních svátků je snadné ztratit přehled o trvanlivosti čerstvých a hotových pokrmů. Nemilosrdně tedy po Vánocích vyhoďte vše, u čeho si nejste jisti datem spotřeby nebo co již začíná být nehezky cítit. S čistou lednicí se navíc přirozeně přeorientujete na zdravější stravování.

Sepište si tipy na příští sezónu

Možná by to chtělo trochu víc nádobí, židli navíc nebo méně cukroví? Nebo snad více světýlek? Světýlek není nikdy dost, ale představte si tu scénu jako z hloupého filmu, kdy vám vypadnou pojistky kvůli velkému množství osvětlení. Pokud se chystáte na pořádnou výzdobu, zvažte na příští rok pořízení elektrocentrály, která je samostatná, přenosná a přímo dělaná na tento typ zátěže. Navíc si ji nemusíte draze kupovat, ale můžete si ji na svátky pronajmout. Pro více informací o elektrocentrálách klikněte zde. Všechny podobné “nedostatky” a přání si sepište, a věřte, že příští rok si poděkujete. Sami sobě totiž vytvoříte nejlepší návod na to, jak prožít příští Vánoce v klidu a v pohodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Povánoční úklid je strašákem nového roku. Jak si ho usnadnit?

Hide picture