Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

PragoFFest 2015 potěší fanoušky Hry o trůny či komiksových hrdinů

Jan Neuman

Jan Neuman

13. 1. 2015

Již šestý ročník populárního festivalu popkultury se po roce opět vrací do Prahy. Zúčastnit se jej můžete od čtvrtka 29. ledna, do neděle 1. února. Stejně jako několik let předtím, se festival odehrává v Modré škole na Praze Hájích.

Na PragoFFest 2015 je zatím přihlášeno 421 pořadů v třiceti programových liniích a navštívit ho přijdou i hosté a osobnosti ze světa fantastiky. Najdou se mezi nimi lidé ze světa médií, vědy a techniky a samozřejmě spisovatelé. Budete mít tedy možnost se potkat s Petrou Neomillnerovou, Janem Kantůrkem, Jiřím W. Procházkou a dalšími osobnostmi české fantastiky.

Informace o PragoFFestu

Datum: čtvrtek 29. ledna – neděle 1. února

Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)

Vstupenky: od 80 korun

Festival nabízí kromě celodenního vstupné, také vstupné klouzavé, půldenní, hodinové a večerní. Více informací naleznete na PragoFFest 2015.

Každý den je možné vybrat si z nepřeberného množství programu. Účastník může navštívit přednášky, nebo debaty jak hostů, tak i ostatních účastníků, které se věnují nejrůznějším fenoménům popkultury od Pána Prstenů a Hobita, přes Hru o trůny až ke komiksům. K dispozici je také herna deskových her, počítačové herny a různé druhy konzolí i herních automatů.

Mimo tohoto programu PragoFFest zahrnuje i Český Craftcon, LegendCon a Advík Zima. Každý den je možné na chodbách i v sálech potkat mnoho cosplayerů, kteří se rádi pochlubí svým kostýmem, mezi účastníky bude dokonce probíhat soutěž kostýmů o hodnotné ceny s názvem PragoCosplay, přesný termín zatím není přesně znám. Festivalu se zúčastní také zástupci Matematicko-fyzikální a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se svým programem.

FOTO: Jiří W. Procházka

Jiří W. Procházka na setkání fanoušků fantastiky PragoFFest 2014. Foto: Jaroslav Houdek

Zástupci ze světa vědy a techniky budou k vidění na programu FutureConu a Maelströmu, kde budou mít přednášky nejen o budoucnosti a technice, ale i přednášky z historie. Rozhodně bych si tedy nenechal ujít přednášku Turingův test aneb Počítače jako lidi? v pátek 30. ledna ve 12:00 nebo přednášku Neandrtálci mezi námi taktéž v pátek, ale od 19:00.

Na poli komiksů bude opět probíhat souboj DC a Marvelu, budete si moci užít jak přednášky, tak i promítání právě ze světa těchto dvou fenomenální studií, ale i dalších světů. Na dalších se budete moci dovědět něco o připravovaných komiksových filmech.

Nemělo by se zapomenout ani na program z dílny přímo organizátorů PragoFFestu 2015. Bude tedy možné navštívit kupříkladu Zahájení PragoFFestu 2015 a to konkrétně ve čtvrtek 29. ledna. od 21:00. Kromě toho bude samozřejmě probíhat velké množství jiných aktivit, proto si nezapomeňte pořádně prostudovat program festivalu, ať vám něco neuteče.

Stejně jako deskovky si můžete zahrát i konzolovky Zdroj: PragoFFest

Stejně jako deskovky si můžete zahrát i konzolovky Zdroj: PragoFFest

Loňského ročníku se zúčastnilo rekordních 3026 účastníků, na letošní ročník, je v současné době přihlášeno již 663 účastníků a každý den se hlásí další. Přihlašovat se předem je možné do 19. ledna, poté je nutno se přihlašovat až na místě.

Pragoffest i další festivaly popkultury jsou skvělou příležitostí k seznámení s lidmi vašeho přesvědčení a vašich zájmů. Je přeci příjemné se dozvědět něco nového, užít si spoustu zábavy a legrace a na závěr se o svých zájmech pobavit u piva, vína, nebo nějakého jiného osvěžujícího nápoje.

Proč přijet na PragoFFest 2015

Jan „Jack“ Urban – vedoucí ThroneConu a nadějný začínající spisovatel, autor knih ze série Pragocalipsa

„Jakožto vedoucí programu Throneconu bych chtěl všechny fantazáky a fantazačky, a to nejen fanoušky knižní série Píseň ledu a ohně či seriálové adaptace Hra o trůny, pozvat na setkání všech fanoušků a fanynek tohoto fenoménu, které se bude konat 30.1. – 1.2. v rámci PragoFFestu. Na příslušném webu akce již visí program, na který se můžete těšit. Mnohé z pořadů již někteří mohli zahlédnout loni na Festivalu Fantazie v Chotěboři, a jelikož měly velký úspěch, byla by škoda je nezopakovat. Budeme se těšit na každého fanouška či fanynku (na ty obzvlášť) “

Štěpán „Potan“ Jura – Vedoucí WarGameConu
„Hrály jste si jako malí s vojáčky? Inu pokud to ve vás stále dřímá, můžete se v rámci PragoFFestu stavit podívat na WarGameCon! Linii zaměřenou na vše možné z wargamingu – hraní si s vojáčky pro dospělé. Kromě samotného představení různých her a jejich příběhového pozadí se můžete na některé hry podívat i přímo v akci či si je dokonce i zahrát! Případně ti štastnější i něco vyhrát!

Hlavní zaměření WGC je na dystopický svět Warhammeru 40k, ale najdou si zde své i příznivci klasické fantasy, cyperpunku, steampunku či staré dobré historie.

Pojďte se k nám na PragoFFestu přesvědčit jestli ve vás třímá generál.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PragoFFest 2015 potěší fanoušky Hry o trůny či komiksových hrdinů

Hide picture