Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

PragoFFest 2015: V modré škole se spojila věda s fantazií

Jan Neuman

Jan Neuman

4. 2. 2015

V neděli 1. února v 16:00 skončil již šestý ročník festivalu popkultury PragoFFest 2015, který se konal na pražských Hájích v Modré škole. Festival probíhal čtyři dny a zúčastnilo se jej více než 4300 fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, komiksu, historie a dalších.

PragoFFest 2015. Foto: Jan Neuman

PragoFFest 2015. Foto: Jan Neuman, TOPZINE.cz

V rámci PragoFFestu proběhly i Český CraftCon, LegendCon a Advík Zima. V Modré škole se tak vytvořila opravdu unikátní směsice fanoušků nejrůznějších žánrů i věků. Na chodbách, v přednáškových místnostech, před budovou i u deskových her, tak probíhaly debaty věnující se snad naprosto všemu.

Účastníci mohli navštívit celkově 533 přednášek, promítání, debat apod. ve 23 liniích. Nejvíce pořadů připravila série SeriesCon, která se zabývá novými, ale i starými seriály nejrůznějších žánrů. Činili se tedy nejen přednášející, ale také organizátoři, kteří připravili o jeden stánek rychlého občerstvení navíc, díky čemuž se netvořily takové fronty, jako v minulých ročnících. Před hlavním vchodem na festival byl přistaven MachaTea Bar, se zeleným čajem a dalšími nápoji.

Kopec kostýmů v nabitém programu

Čeho bylo také požehnaně, byly kostýmy, neboť s těmi se doslova roztrhl pytel, za což mohla pořádaná soutěž PragoCosplay, kde se chtělo vytáhnout mnoho cosplayerů. Částečně za to mohl i Advík Zima, na který přijelo spoustu fanoušků Japonska, mangy atp., kteří se v minulých ročnících PragoFFestu spíše neúčastnili a tak to najednou vypadalo, jakoby se z roku na rok vyrojilo opravdu velké množství nových kostýmů.

Arrow a Deathpool na PragoFFestu 2015. Foto: Jan Neuman

Arrow a Deathpool na PragoFFestu 2015. Foto: Jan Neuman, TOPZINE.cz

Pozadu nezůstávaly ani stálí fanoušci, kteří nezaháleli a vytvořili mnoho nových kostýmů, a to nejen od minulého roku, ale dokonce i od letního Festivalu Fantazie. Mohli jsme tedy vidět kostýmy i z nejnovějších seriálů. Avšak potěšili i již známé, ale skvěle provedené kostýmy organizace Rebel Legion, nebo 501st, které cosplayují postavy ze Star Wars. Po chodbách se však také potulovala skupinka pirátů a dokonce i skupinka ozbrojenců z postapokalyptického světa.

Pole dance vs. věda a technika

Kromě kostýmů se fanoušci bavili také přednáškami, promítáním, workshopy, hrami nebo také soutěžemi. V programu se objevily například přednášky o pole dance, ukázková bitva ve Warhammeru 40 000, po které byla návštěvníkům dána možnost vyzkoušet si hru sami. Stejně jako na předchozím ročníku byl přítomný stánek Matfyz Expo, kde si mohli účastníci popovídat s experty ze světa vědy, případně mohly navštívit i jejich přednášky v rámci linie FutureCon + MaelströM.

Pozvánka na 20. ročník Festivalu Fantazie. Foto: Jan Neuman

Pozvánka na 20. ročník Festivalu Fantazie. Foto: Jan Neuman, TOPZINE.cz

Na PragoFFestu bylo také možno zakoupit kalendář od fanoušků Honorverse s názvem Squadron Babes 2015, do kterého se nechaly lehce a decentně lechtivě nafotit právě fanynky tohoto sci-fi světa, a nutno dodat, kalendář vypadá skvěle.

Festival zakončila debata s ředitelem Václavem Pravdou, který označil festival za úspěšný a odpovídal fanouškům na dotazy ať již k tomuto festivalu, tak již k vyhlíženému Festivalu Fantazie, který se 1. až 12. července uskuteční v Chotěboři již po dvacáté.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PragoFFest 2015: V modré škole se spojila věda s fantazií

Hide picture