Menu
FANZINE.cz
Literatura

PragoFFest už tento čtvrtek. Na festival dorazí až 17 spisovatelů fantastiky

Jan Nohovec

Jan Nohovec

29. 1. 2013

PragoFFest (480x300)Festival her a fantastiky PragoFFest, který proběhne v Modré škole už příští týden, zve kromě bohatého multižánrového programu i na řadu speciálních hostů. Objeví se spisovatelé Petra Neomillnerová, Pavel Renčín nebo Jiří W. Procházka. 

Na festival dorazí až 17 spisovatelů fantastiky. Zdroj: výřez z oficiálního plakátu

Na festival dorazí až 17 spisovatelů fantastiky. Zdroj: výřez z oficiálního plakátu

Petra Neomillnerová

Autorka drsné školy české fantastiky vydala v loňském roce průřezovou povídkovou sbírku o své čarodějce Moire, která její literární kariéru nastartovala. Neomillnerová píše akční příběhy plné krve, napětí a sexu, v nichž hrají hlavní roli drsné hrdinky od rány. Kromě Moire, zaklínačky Loty a pražské upírky Tiny Salo se k plejádě jejích hrdinek nedávno přidala i Amélie, kterou autorka píše pro dětské publikum. Neomillnerová se jako jedna z mála českých autorů psaním živí.

Štěpán Kopřiva

Domácí spisovatel akční fantastiky toho zatím také nemá vydáno mnoho, ale zato se mu prakticky podařilo uzmout korunu krále domácí akční literatury, dlouholetému matadorovi Jiřímu Kulhánkovi. Štěpán Kopřiva debutoval románem Zabíjení v roce 2004, následovala kniha Asfalt o tom, jak se svérázné elitní komando dostane do Pekla, a svazek Holomráz, který si získal širokou přízeň čtenářů i kritiků. Kopřiva také napsal scénář k českému filmovému hororu Choking Hazard.

Míla Linc

I mezi knihovníky se najdou spisovatelé české fantastiky. Kromě Františky Vrbenské (rovněž potvrdila účast na PragoFFestu) to platí i na Mílu Lince, který s oblibou píše fantasy knihy, jež se ke středověkým tématům snaží přistupovat maximálně realisticky. Kromě románů Stín Černého hvozdu a Mrtví muži netančí napsal několik povídek (nedávno například text do antologie Temné časy) a také užitečné příručky Středověký svět. Pořádá i workshopy pro začínající spisovatele.

Jiří W. Procházka

Hlučná a veselá osobnost české fantastiky, které jen těsně unikla kandidatura na nového prezidenta ČR, vydala v loňském roce Dlouhý černý úsvit. Ten radikálně překopal svět Johna Francise Kováře. Procházka píše už od revoluce a proslavil se hlavně svou sérií o Kenu Woodovi nebo nadupanou povídkovou sbírkou Druhý krok nikam. Jeho práce nejčastěji spadají do žánru kyberpunk, kam by se dala zařadit například filmová trilogie Matrix či snímky o Tronovi.

Mezi další hosty PragoFFestu 2013 patří Otomar Dvořák, Vlastislav Toman, Karolína Francová, Vlado Ríša, Julie Nováková, Jan Kotouč, Josef Pecinovský, František Novotný, Vilma Kadlečková, Jaroslav Mostecký, Kadlečková-Klímová nebo Martin D. Antonín. Účast zvažují i Dušan Fabián, Juraj Červenák a mnozí další. Mimo nich dorazí i několik výtvarníků, překladatelů, redaktorů a dalších osobností naší fantastiky. Většina z nich se bude po chodbách Modré školy procházet v sobotu 2. února.

Informace o akci
Název akce: PragoFFest 2013
Datum konání: čtvrtek 31. ledna – neděle 3. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576 – Praha 4)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PragoFFest už tento čtvrtek. Na festival dorazí až 17 spisovatelů fantastiky

Hide picture