×
FANZINE.cz

Praha je taková cool Paříž, řekl velvyslanec Soval na FanCity

Gary Graham si v mžiku získal celé publikum, Foto: Martin Peška

Na Pražské FanCity, záležitost pro fanoušky fantastiky, hororu a her, dorazil i herec Gary Graham. Je známý jako milovník zbraní a představitel velvyslance Sovala ze Star Trek Enterprise nebo detektiva Matthewa Sikese z Lebkounů.

Gary Graham si v mžiku získal celé publikum. Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Hned v úvodu, respektive hned za zahajovacím večerem host překvapil svou znalostí češtiny a počastoval publikum několika slovy s tím, že  další říkat nebude, protože se to v danou hodinu nesluší. Překvapil i smyslem pro humor a celkově svou výřečností. A jak už to tak u zahraničních hostů bývá, pochválil nám dobré pivo a nejkrásnější ženy na světě.

„Praha je kouzelná, je to taková cool Paříž.“

Téměř pravidelně se řeč stáčela buď ke Star Treku, nebo k Lebkounům. Na dotaz, který Star Trek máš nejoblíbenější, odpověděl: „Ze seriálů Star Trek Enterprise a z filmů nový Abramsův Star Trek.“ O svých dalších rolích ve Star Treku (hrál jednu epizodní roli ve Voyageru) a o konkurzech na role řekl, že je mu líto, že neměl šanci si zahrát milostnou aférku jako ostatní Star Trek kapitáni.

O remaku Lebkounů prohlásil: „Kontaktoval jsem tvůrce a bavili jsme se o tom, jaké by to bylo, jak by se to dalo udělat a tak podobně.“ Na otázku, koho by si chtěl zahrát v nových Lebkounech, odpověděl: „Chtěl bych si zahrát třeba strýčka mé bývalé postavy.“ V původních Lebkounech hrál detektiva  Matthewa Sikese.

Diváci se na besedě opravdu bavili. Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Gary Graham je ale také vášnivý střelec a sběratel zbraní. V Nevadské poušti dokonce absolvoval taktický trénink, který se podle jeho slov může občas hodit. Vyzkoušel už spoustu zbraní, jak amerických, tak i zahraničních. Jednou z nich byla i AK-47, známější jako Kalašnikov, na jehož adresu pronesl: „Je to opravdu mocná zbraň.“

Dotaz: Jaký další seriál se vám líbí? Máte rád třeba Hru o trůny?
Gary Graham: Ano, všechny ty bitvy, draci a podobně. Prosím, ať mě vyberou do nějaké role.

Garymu Grahamovi se v Praze moc líbilo. Jediná vada na kráse prý byla, že byl uzavřen vnitřek Pražského hradu. Prý by se sem k nám určitě zajel zase někdy rád podívat. Takže se nechme překvapit, zda tomu tak opravdu bude.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..