Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

Praha je taková cool Paříž, řekl velvyslanec Soval na FanCity

Jan Neuman

Jan Neuman

2. 11. 2012

Na Pražské FanCity, záležitost pro fanoušky fantastiky, hororu a her, dorazil i herec Gary Graham. Je známý jako milovník zbraní a představitel velvyslance Sovala ze Star Trek Enterprise nebo detektiva Matthewa Sikese z Lebkounů.

Gary Graham si v mžiku získal celé publikum. Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Hned v úvodu, respektive hned za zahajovacím večerem host překvapil svou znalostí češtiny a počastoval publikum několika slovy s tím, že  další říkat nebude, protože se to v danou hodinu nesluší. Překvapil i smyslem pro humor a celkově svou výřečností. A jak už to tak u zahraničních hostů bývá, pochválil nám dobré pivo a nejkrásnější ženy na světě.

„Praha je kouzelná, je to taková cool Paříž.“

Téměř pravidelně se řeč stáčela buď ke Star Treku, nebo k Lebkounům. Na dotaz, který Star Trek máš nejoblíbenější, odpověděl: „Ze seriálů Star Trek Enterprise a z filmů nový Abramsův Star Trek.“ O svých dalších rolích ve Star Treku (hrál jednu epizodní roli ve Voyageru) a o konkurzech na role řekl, že je mu líto, že neměl šanci si zahrát milostnou aférku jako ostatní Star Trek kapitáni.

O remaku Lebkounů prohlásil: „Kontaktoval jsem tvůrce a bavili jsme se o tom, jaké by to bylo, jak by se to dalo udělat a tak podobně.“ Na otázku, koho by si chtěl zahrát v nových Lebkounech, odpověděl: „Chtěl bych si zahrát třeba strýčka mé bývalé postavy.“ V původních Lebkounech hrál detektiva  Matthewa Sikese.

Diváci se na besedě opravdu bavili. Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Gary Graham je ale také vášnivý střelec a sběratel zbraní. V Nevadské poušti dokonce absolvoval taktický trénink, který se podle jeho slov může občas hodit. Vyzkoušel už spoustu zbraní, jak amerických, tak i zahraničních. Jednou z nich byla i AK-47, známější jako Kalašnikov, na jehož adresu pronesl: „Je to opravdu mocná zbraň.“

Dotaz: Jaký další seriál se vám líbí? Máte rád třeba Hru o trůny?
Gary Graham: Ano, všechny ty bitvy, draci a podobně. Prosím, ať mě vyberou do nějaké role.

Garymu Grahamovi se v Praze moc líbilo. Jediná vada na kráse prý byla, že byl uzavřen vnitřek Pražského hradu. Prý by se sem k nám určitě zajel zase někdy rád podívat. Takže se nechme překvapit, zda tomu tak opravdu bude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha je taková cool Paříž, řekl velvyslanec Soval na FanCity

Hide picture