Menu
FANZINE.cz
Literatura

Pratchettovy plány do budoucna: V Zeměploše bude pokračovat dcera

Marek Hofman

Marek Hofman

16. 11. 2012

Britský spisovatel Terry Pratchett se svěřil se svými plány. Série Úžasná Zeměplocha neskončí. Ujme se jí Pratchettova dcera Rihanna.

 Jméno Pratchett z obálek knih o Úžasné Zeměploše nezmizí. Zdroj: youtube.com

Už více než třicet let pracuje britský autor Terry Pratchett na budování kouzelného světa zvaného Zeměplocha. Za tu dobu o ní stihl napsat třicet čtyři románů. Coby humorná fantasy je série Úžasná Zeměplocha mezi čtenáři velmi oblíbená. Proto si řada z fanoušků klade otázku, co se s ní stane, až Pratchettovi klesající zdraví znemožní dále ji rozvíjet.

Nejnovější zpráva však zní optimisticky. V rozhovoru pro magazín New Statesman autor prozradil, že až zemře, nebo kvůli nemoci už nebude schopen dále psát, o budoucnost Zeměplochy se postará jeho dcera Rihanna. „Zeměplocha je v bezpečí. V rukou mé dcery,“ sdělil Pratchett.

Čtěte také: Chystá se zeměplošká aplikace pro iPady. Půjde o mapu Ankh-Morporku

Lékaři spisovateli před pěti lety diagnostikovali vzácnou formu Alzheimerovy choroby. Od té doby se Pratchettovi velmi zhoršila jemná motorika. Poslední čtyři romány dokončil pomocí softwaru, který diktovaná slova převáděl do textu. S prací mu také pomáhá jeho loajální asistent Rob Wilkins.

Rihanna mezitím začala s tvorbou vlastních příspěvků do Zeměplochy. BBC ji najala jako jednoho z autorů, jež se budou podílet na novém seriálu The Watch (Hlídka) inspirovaném ankh-morporskou Městskou hlídkou.

Příznivci humorné fantasy se tedy obávat nemusejí. Jméno Pratchett z obálek knih o Úžasné Zeměploše nezmizí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pratchettovy plány do budoucna: V Zeměploše bude pokračovat dcera

Hide picture