Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Prázdninové knihobraní: vyšel Pratchett, Temná hrdinka i Upíří deníky

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

30. 9. 2013

Terry PratchettPrázdniny už jsou nenávratně v trapu. Zatlačte slzu, ale nezoufejte! Na poli fantasy literatury zůstala po prázdninách spousta knižních hroznů, které jen čekají, až je někdo sklidí. Které letní kousky by vám určitě neměly uniknout?

Mezi červencovými fantasy knihami nebude chybět ani Tygrova plavba. Zdroj: CooBoo

Mezi červencovými fantasy knihami nebude chybět ani Tygrova plavba. Zdroj: CooBoo

Colleen Houck: Tygrova plavba

Třetí kniha série Tygří sága. Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest – každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a vypořádat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal.

Vydalo nakladatelství Albatros Media – CooBoo 29. července 2013.

OBR: : Prachett - Otec prasátek a Nohy z jíluTerry Pratchett: Otec prasátek / Nohy z jílu

Nakladatelství Talpress připravilo v pořadí již desátou dvojknihu z vázané edice románů z cyklu Úžasná Zeměplocha od brilantního britského fantasy autora Terryho Pratchetta. I tentokrát seilustrací ujal dvorní malíř Zeměplochy Paula Kidbyho, jenž některé ilustrace namaloval speciálně jen pro tato vázaná vydání. Tenhle jedinečný kousek klasické fantasy si nemůže nechat ujít žádný řádný fanoušek Zeměplochy. Pořadí povídek v knize bylo přizpůsobeno tomu, jak knihy vyšly za sebou v angličtině.

Vydalo nakladatelství Tallpress v červenci 2013.

Cynthia Hand: Nespoutaná

Závěrečná kniha trilogie Nadpozemská. Clara se musela vyrovnat se znepokojujícími vizemi, se ztrátou člověka, kterého nesmírně milovala, i s bolestivým rozchodem. Nepřeje se nic jiného než žít normální život, vystudovat a ujasnit si, který z kluků je ten pravý. Avšak další vize, a s ní spojené poslání, na sebe nenechá dlouho čekat. A je ještě děsivější a nebezpečnější než všechny předchozí.

Vydalo nakladatelství Albatros Media – CooBoo dne 22. července 2013.

Abigail Gibbsová - Temná hrdinkaAbigail Gibbs: Temná hrdinka – Večeře s vampýrem

První kniha série Temná hrdinka. Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska… Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech.

Vydalo nakladatelství Euromedia Group – Knižní klub dne 4. července 2013.

Greg Keyes: Pekelné město – Elder Scrolls 1

Dvousvazkový román od světoznámého autora klasické fantasy na motivy populární videohry Elder Scrolls. Tamriel je čtyři desetiletí po Oblivionské krizi znovu ohrožován všepohlcujícím dávným zlem. To představuje Umbriel, létající město, v jehož stínu se dějí hrůzné věci: lidé umírají, aby posléze znovu ožili. A je to právě stín Umbrielu, kde velké dobrodružství začíná – setkává se zde totiž skupina zvláštních hrdinů. Bájný princ, špeh, mág a Annaig, mladá dívka, v jejíchž rukou může ležet osud celého Tamrielu.

Vydalo nakladatelství Epocha v srpnu 2013.

OBR: Stefanovy deníky 6 - Spojení - přebal knihyL. J. Smith: Upíří deníky – Stefanovy deníky 6 – Spojení

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Stefanovy deníky odhalují temné události, které jim předcházely. Příběh dvou znepřátelených bratrů je plný napětí, nečekaných zvratů a touhy. Londýn již není bezpečný a nad oběma bratry se stahují mračna. Zatímco je Damon vězněn nepřátelským upírem Samuelem, snaží se Stefan uzavřít dohodu s mocnými čaroději. Spojenectví s odvěkými nepřáteli upírů je však velmi křehké. Podaří se jim Damona zachránit a odvrátit jistou zkázu města?

Vydalo nakladatelství Fragmen dne 10. srpna 2013.

Dembowski Jill, Patterson James: Witch a Wizard 3 – Oheň

Třetí pokračování poutavé a čtivé dystopie – thrilleru pro mládež od 12 let. Hrdiny jsou dva sourozenci, patnáctiletá Whisty a sedmnáctiletý bratr Whit. Jsou pronásledováni, protože ovládají kouzla, a ta jsou v Novém režimu zakázaná. Hrůzný režim, který nastolil Jediný, který soudí, a Jediný, který je jediný, zakazuje nejen kouzla, ale i hudbu, knihy a umění. Whisty a Whit se podaří shromáždit děti, kterým se podařilo uprchnout před Novým řádem, a stanou se vůdci hnutí odporu. V líčení absolutní kontroly nad lidmi připomíná kniha Orwellův román 1984.

Vydalo nakladatelství Albatros Media v srpnu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prázdninové knihobraní: vyšel Pratchett, Temná hrdinka i Upíří deníky

Hide picture