Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Před vydáním Guild Wars 2 zažívá vydavatelství NCsoft ztrátové období

Jakub Bilko

Jakub Bilko

10. 8. 2012

V závěru srpna vyjde očekávané MMO RPG Guild Wars 2, které nejenže dopřeje hráčům kvalitní zábavu, ale také snad NCSoft dostane z finanční ztráty, jíž  prodělal za poslední čtvrtletí, pro společnost končící 30. červnem.

OBR.: Guild Wars 2

Guild Wars 2 vyjde 28. srpna Zdroj: oficiální stránky hry

Společnost se dostala do první finanční ztráty v roce 2006. Ze zveřejněného obratu vyplývá, že příjmy se snížily o 12 %, tedy na přibližně 130 milionů dolarů se ztrátou 6,4 milionu. Důvodů může být několik. Jedním z nich je údajně skutečnost rychlého rozvoje free-to-play titulů, které nabírají na kvalitě.

Čtěte také: Star Wars: The Old Republic bude F2P. Zadarmo si zahrajete už na podzim

Neuspokojivé prodeje herních předmětů v rámci free-to-play modelu například u hry Aion je jasným důkazem velké konkurenceschopnosti podobných titulů.

Kromě toho řeší NCsoft komplikace s bývalými zaměstnanci, jejichž odchod se změnil v soudní spor. Údajně tito lidé přešli do jedné z konkurenčních společností a s sebou si odnesli tajné informace ohledně vývoje Lineage 3. V tomto sporu má NCsoft navrch, což bylo soudně potvrzeno, a tak je možné, že se dočká odškodnění v podobě necelých 6 milionů dolarů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Před vydáním Guild Wars 2 zažívá vydavatelství NCsoft ztrátové období

Hide picture