Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Premiéra druhé série American Horror Story v češtině. Vítejte v blázinci

Jan Uhlík

Jan Uhlík

27. 1. 2014

ahs asylum 1

American Horror Story se těší popularitě i v naší zemi. Pokud nemáte rádi titulky, tak pro vás Prima Cool připravila druhou řadu s podtitulem Asylum kompletně v českém jazyce.

video
play-sharp-fill

Asylum, neboli blázinec, je kritiky hodnocen jako nejlepší řada zahraničního seriálu American Horror Story. Kouzlo pořadu tkví v jedinečné kombinaci všech elementů a hororových klišé, které jsme za posledních několik desetiletí mohli vidět. Jenže klišé je v seriálu transformováno na úplně novou hororovou úroveň.

ahs asylum 2

Vymítání v blázinci. Zdroj: FTV Prima

V pořadí druhá řada se podívá na zoubek prokletému blázinci v Briarcliffu. Hlavní hrdinka Lana (Sarah Paulson), investigativní novinářka, se vydá odhalit tajemství sériového vraha, který byl diagnostikován jako psychický nemocný. Pod záminkou článku o pekárně se dostane dovnitř a pustí se do hledání pravdy.

Samotný podtitul není zvolen pouze kvůli prostředí, v kterém se děj odehrává, ale samotné zápletky a postavy jsou tak komplikované a bizarní, že název pěkně sedí i na ně. Krom mentálně narušených pacientů se setkáme i s ďáblem, andělem, zombies a dokonce mimozemšťany a nacisty. Někdo by si mohl zaklepat na čelo, že tento mix nemůže fungovat, jenže on funguje a velice dobře.

ahs asylum 3

Každý skrývá tajemství. Zdroj: FTV Prima

Prima Cool odvysílala i první sérii a díky velké sledovanosti se rozhodla pustit do další. Můžeme jim tak poděkovat, že jako jediná televize poskytuje divákům aktuální zahraniční seriály, které jsou pro naši zemi jinak nedostupné.

Premiérový díl si můžete zapnout už 2. února od 22:00.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéra druhé série American Horror Story v češtině. Vítejte v blázinci

Hide picture