Menu
FANZINE.cz
Technologie

Preview: Duke Nukem Forever. Zraje jako víno?

Roman Šeiner

Roman Šeiner

16. 2. 2011

Hry s hrdinou, do kterého se hráč snadno vžije, mají vždy cestičku k úspěchu o něco prošlapanější. Asasín Ezio, Shepard, Sam Fisher či Gordon „mluvka“ Freeman. Jeden nad nimi však vyniká jako Everest nad hromádkou hnoje. Svaly, myšlením a stylem: Duke Nukem.

Dobré ráno, dneska se bude kydlit zdroj:www.dukenukemforever.com

Píše se rok 1996 a vychází hra Duke Nukem 3D s hlavní postavou, kterou si všichni hráči ihned zamilují. Duke je prototyp ultimátního kydliče, který si nebere servítky, střílí mimozemskou chamraď od pondělí do neděle, vykřikuje jednu vulgární hlášku za druhou a sem tam se koukne na desetipolygonové poprsí přeživších striptérek. Tak nějak vypadá Nebe.

Ta hra může působit chudě, DN3D bylo totiž vlastně jen o Dukovi a jeho hláškách. Doom, Heretic a další FPSka nabízela stejný systém zábavy: vem si kvér, jdi sem a postřílej to tam. Ale to u toho nebyl Duke! Nejdřív všechny postřílíme, pak si zapálíme doutníka a pudem do strip baru. Takhle nějak muži (rozuměj hráči) myslí, na ženskou rovnoprávnost či diplomacii kálí Bílý tesák. A přesně to jim úspěšná hra přinesla.

Pokračování, Duke Nukem Forever, na sebe nemělo dát dlouho čekat. V průběhu let DNF několikrát změnil engine, story a hlavně datum vydání. Pig-cop aby se v tom vyznal. Důležité je jedno: Gearbox (Half-Life, Boaderlands) hru dokončuje a vypadá to, že se mu to opravdu podaří během května 2011. Návštěvníci PAX 2010 už hru mohli dokonce vyzkoušet. A reakce? Tvl, konečně!

Základní prvky hry zůstaly a Duke je stejný drsňák, jako byl před třinácti lety. Střílející exot v červeném tílku, který používá násilí a nadává, jak se mu zlíbí. Prasata s brokovnicí zůstala, vychytávka HoloDuke, zmenšovač, zmražovač taktéž. Health bar byl nahrazen Ego barem.

Nikdo nebude krást naše holky! zdroj:dukenukemforever.com

Celá hra je založena na černém humoru, akčních soubojích a hromadě mrtvol. Dohrát kampaň bude trvat podle tvůrců až sedmnáct hodin čistého času, takže nás snad nečeká žádné sbohem a šáteček á la Black Ops. Nabízí se otázka, jestli nás to bude ještě bavit. Kovaní hráči už odrostli a mladá generace (to by Duke blil!) nemusí mít skriptovanou popravu v lásce. Po grafické stránce hru Nobelovka asi nečeká, ale čert to vem! Už třináct let na tohle pokračování všichni napjatě čekají. Splní Duke tato očekávání?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Preview: Duke Nukem Forever. Zraje jako víno?

Hide picture