Menu
FANZINE.cz
Technologie

PREVIEW: Far Cry 3 se pokusí vrátit kultovní hře ztracenou čest

Dominik Butschek

Dominik Butschek

28. 2. 2012

Far Cry 3 AntagonistaFar Cry 3 má před sebou velmi nelehký úkol. Napravit reputaci série a vrátit jí po nepříliš povedené dvojce ztracenou čest. Jakým směrem má třetí díl nakročeno? Čtěte preview na TOPZINE.cz

Far Cry 3 Shooting s_sloupec

Střelba zpoza krytu je novinkou ve Far Cry. Zdroj: distributor hry

Hráči si u Far Cry 2 stěžovali na neustálý respawn nepřátel ve světě, nesmyslný hon za léky na malárii a špatnou AI nepřítel. Ubisoft slibuje zejména přidání pořádného stealth systému. S tím má koneckonců montrealské studio bohaté zkušenosti ze série Splinter Cell. Producent hry, Dan Hay, však říká, že stealth sytém bude spíše doplňkem než povinností.

Největším plusem, ale zároveň i mínusem byla u dvojky realističnost. Strávili jsme hodně času diskuzemi o opotřebování zbraní a respawnu checkpointů a campů,“ říká Hay. Zatím to vypadá, že zbraně nebudou opotřebitelné jako v předchozím díle (byť situace, kdy se hráči zbraň rozpadla v rukou, byla přinejmenším zajímavá).

Čtěte také: Nejočekávanější hry roku 2012 mohou přinést i velká zklamání

Co se AI nepřátel týče, Hay tvrdí, že si na ní tým dává pořádně záležet. Ve dvojce si hráč neužil jinak pěkně zpracovanou africkou krajinu kvůli všudypřítomným nepřátelům. Ti měli zjevně s hlavním hrdinou nějaký velký osobní problém, protože stříleli hned, jakmile ho zahlédli. Ve FC3 nicméně vývojáři chtějí, aby hráč mohl putovat po světě umístěném na tropický ostrov a v klidu si jej prohlédnout. Hra má prý počkat a nebýt jen surovým (byť realistickým) světem.

Příběh se bude více podobat tomu z prvního dílu. Hráč se ujme role turisty Jasona Brodyho, který uvízne na tropickém ostrově a musí bojovat o holé přežití. Z videa z loňské E3 se fanoušci dozvěděli další podrobnosti. Hráč má očekávat živý svět, tedy svět, na kterém budou poznat změny, když v některé oblasti chvíli nebudete. Dan Hay dokonce říká, že pokud hráč některou postavu pošle pod drn, tak tam už zůstane.

Far Cry 3 zaujme hráče především skvělou grafikou a propracovaným prostředím

Co se týče živosti světa, vývojáři slibují, že na ostrově nebude hráč sám s bandou nabručených nepřátel, ale budou se tam nacházet i ostatní civilisti (kteří i přes mnoho připomínek ve Far Cry 2 prostě nebyli) a snad i zvířata, která už nebudou jen nabíhat pod kola džípu. Uprostřed džungle se mohou nacházet i taková, která z hráče nebudou zrovna na větvi.

Podle slov vývojářů má být Far Cry 3 směskou her jako jsou Deus Ex: Human RevolutionTES V: Skyrim. Tedy přebrat z nich absolutní volnost ať už při průzkumu ostrova (podobně jako ve Skyrimu, kde hráči jeskyním a pevnostem jednoduše neodolají), nebo při plnění úkolů – tedy jako v Deus Ex. Bojíme se však, že vznikne akorát další Call of Duty plné skriptů s nudně protahovanou kampaní, jako mělo Far Cry 2.

Čtěte také: RECENZE: Syndicate nešetří akcí, ale s originalitou už je to horší

Nástupcem několikrát zmiňovaného opotřebování vašeho arzenálu má být RPG systém skillů a upgradů. Místo zbraní, které se zasekávají nebo dokonce rozpadají uprostřed přestřelky (pokud je hráč nevyměňuje dostatečně často) se tak postava musí s jednotlivými zbraněmi vypracovat.

Vývojáři sami tvrdí, že se nebojí sáhnout ke kontroverzním tématům, jako jsou lokální bandy hrdlořezů, které popravují civilisty pro zábavu, a to ještě způsobem jako je utopení v jezeře s přivázanýma nohama k betonovému závaží.

Far Cry 3 má vyjít 6. 9. 2012 pro PC, PS3 a Xbox 360. Mezitím se podívejte na video z loňské E3.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PREVIEW: Far Cry 3 se pokusí vrátit kultovní hře ztracenou čest

Hide picture